Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Püha Vaimu kirikus ööl vastu 5. augustit toimunut uurib politsei

06.08.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Püha Vaimu koguduse õpetaja sõnul toimus ööl vastu 5. augustit kiriku hoovis sünnipäevapidu, kus erinevalt kokkulepitust viidi külalised ka kirikusse sisse ja seda juhtumit uurib nüüd politsei, saab lugeda Eesti Päevalehe võrguväljaandest.

„Kuigi kirikusse külaliste lubamine ei olnud kokku lepitud, käidi kirikus sees, aga mingit kahju ei ole tekitatud. Niipalju kui teame, käidi lihtsalt vaatamas,” tõdes Piir. „Inimesed lubas kirikusse maja üks valvetöötajatest, kellega on alates eilsest töösuhe peatatud.” Kirikuhoones midagi ei juhtunud ja samuti on kõik väärisasjad alles, kinnitas õpetaja korduvalt. „Osa asju on meil šeifides ja muu mis väljas on, ripub seintel ning mida ära viia ei saa.

Et kiriku külastamist ei olnud enne kokku lepitud, on koguduse juhatus Gustav Piiri sõnul andnud ka politseisse avalduse omavolilise sissetungi asjus. Kuna pidu hakkas pihta sel ajal, mil signalisatsiooni veel sisse polnud lülitatud, ei pandudki valvesüsteemi enam õhtu jooksul sisse.

Madonna Eestisse toonud muusikaärimees Peeter Rebane möönab, et temagi käis nimetatud peol, kus oli 30-40 inimest. Rebase arvates vaevalt need peolised oleksid omavoliliselt kirikusse tungima hakanud.
 

Me ei heida oma anumisi Su palge ette mitte oma õiguse pärast, vaid Sinu suure halastuse pärast! (Tn 9:18)