Esileht » Uudis » Uudised »

Püha Vaimu kirik sai järjekordsed aknad

11.01.2017 | | Rubriik: Uudised

Tallinna Püha Vaimu kogudus kutsub oma liikmeid ja külalisi laupäeval, 14. jaanuaril kirikusse, et tähistada koguduse aastapäeva ja osa saada pidulikust vitraažakende pühitsemisest.

Kuigi eestikeelseid jumalateenistusi peeti Püha Vaimu kirikus juba 1531. aastast, asutasid pärast 10 aastat tühjana seisnud kirikus aastal 1877 kingsepp Agasild ja kohtuteener Wender uue koguduse. Koguduse aastapäevaks on valminud uus vitraažaken ja et pühitsemata on ka varem valminud aken, on kirikus nüüd pidulik päev.
Laupäeval kell 16 on kirikus jumalateenistus, millel teenib peapiiskop Urmas Viilma, ja külla tulevad sõbrad Soomest Ylöjärvi sõpruskogudusest. Lubanud on tulla kõik need Ylöjärvi koguduse vaimulikud, kes on kogudust teeninud alates 1984. aastast, mil Püha Vaimu kirikule sõprade abiga vitraažaknaid tegema hakati. (Püha Vaimu koguduse õpetaja oli toona Jaan Kiivit.) Kirikus annab kontserdi Petri Laaksonen.
Nii nagu ka eelmiste, on kahe viimase vitraaži autor Dolores Hoffmann. Oktoobris 2015 valmis suur mastaapne aken „Kristuse teod“, mis on koguduse juhatuse esimehe Ülle Gunini lemmik. Ta tõdeb, et paljud pole seda akent veel näinud ja põhjus on väga lihtne. Et aknast õiget pilti saada, tuleb seda vaadata rõdult.
Viimasena valmis kirikusse väike arhailine koridoriaken, mille valmistamisel kasutas kunstnik hinnalist käsitööklaasi ja ümarat motiivi. Töö Püha Vaimu kiriku akendega pole siiski veel lõppenud. Ülle Gunini sõnul ootab tegemist veel üks suur aken. See peaks tulema Martin Lutheri teemal ja oleks pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)