Esileht » Uudis » Uudised »

Püha päeva palvus

18.03.2020 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kirikute Nõukogu president pöördus 12. märtsil AD 2020 koguduste ja kõigi Eestimaa inimeste poole üleskutsega palvetada ja tegutseda üleilmse COVID-19 pandeemia tõttu kannatavate inimeste ja ühiselu jätkusuutlikkuse eest.

Tänu rahvastikuminister Riina Solmani abile toimuvad järgmistel nädalatel palvused Eesti Televisiooni teisel kanalil pühapäeviti kell 11.

Palvusi peavad:

22. märtsil EELK peapiiskop Urmas Viilma,

29. märtsil Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan,

5. aprillil EEKBKL president Erki Tamm.

Usaldades oma elu ja tervise ning maa ja maailma Kõigeväelise hoolde, pöördugem ühises palves Jumala poole, et ta heidaks meile armu ja paneks piiri viiruse levikule. Palvetagem haigete tervenemise pärast. Palvetagem kõigi inimeste, eriti aga nende lähedaste hingerahu pärast, keda viirus on juba puudutanud. Palugem Loojalt tarkust arstidele ja teadlastele selle viiruse raviks ja peatamiseks ning valitsustele ja rahvusvahelistele organisatsioonidele selle vastases võitluses üle maailma.

Ärge muretsege ühtigi, vaid teie vajadused saagu kõiges Jumalale teatavaks tänuütlemisega palumises ja anumises. Ja Jumala rahu, mis on ülem kui kogu mõistmine, hoiab teie südamed ja mõtted Kristuses Jeesuses. (Fl 4:6–7)

Eesti Kirikute Nõukogu

Nõnda peab ülendatama inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)