Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Publikuprogrammi ettekanne matmiskombestikust

12.01.2022 | | Rubriik: Teated

12. jaanuaril kell 17 peab näituse „Sinna, kus olen pärija. Muutuv matmiskombestik keskajast ärkamisajani“ ettekande Karl Käsnapuu.

Inimese vaimne pool vajab tähendust samamoodi nagu füüsiline pool õhku. Seda, et lahkunu inimestele olulist tähendust omab, võib aimata juba varastest leitud haudadest maailmas. Kütt-korilased olevat surma pidanud loomulikuks, välja arvatud kahel erijuhul: lapse surm ja surm trauma läbi. Sellistel puhkudel on täheldatud normist erinevaid matmisi. Nii nagu inimese elu keerles tähenduse ümber 78 000 aastat tagasi, nii ka tänapäeval. Olgu lahkunu keha asend või hauda kaasa pandud panused; olgu kirikusse matmine või kaunistustega sark. 

Me olemegi inimestena ise tähendust loovad olendid ning üks parematest võimalustest, kust kaudu meie tähenduse loome kohta rohkem teadmisi võib saada, ongi uurida meie suhet surma. Loengut saab kuulata nii Tartu linnamuuseumi saalis kohapeal kui e-keskkonna Zoom vahendusel.

Osalemine muuseumipiletiga (5/3€).

Pileti saab soetada Tartu linnamuuseumi kassast või Zoomi kaudu osalemiseks Piletimaailmast: https://www.piletimaailm.com/performances/115474?lang=et_EE

Piletimaailma piletile on trükitud Meeting ID ning Passcode, mis Zoomi keskkonda sisestatuna annavad ligipääsu videoülekandele.

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)