Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Prof Randar Tasmuth valiti instituudi dekaaniks

11.12.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

EELK Usuteaduse Instituudi (UI) usuteaduskonna nõukogu valis oma 28. novembri koosolekul üksmeelselt teaduskonna dekaaniks prof dr Randar Tasmuthi.

Prof Tasmuth ei ole sel ametikohal uustulnuk. Ta on ise UI vilistlane, aastaid instituudis töötanud ja pidanud ameteid lektorist rektorini, ka dekaan olnud. Viimased paar aastat on ta olnud dekaani kohusetäitja, mis sisuliselt on hõlmanud nii teaduskonna organiseerimist kui administratiivset tööd ja õpetamist. Jätkuvat jõudu värskele dekaanile teoloogilise hariduse edendamisel!
Arutati ja võeti vastu õppejõudude ja teadustöötajate kvalifikatsiooni hindamise korda ja tingimusi käsitlev dokument. Atesteerimine toimub iga valitava ametikoha täitja töölepingu eelviimasel aastal. Positiivse hinnangu puhul ei ole vaja siis uut konkurssi korraldada. Õppejõud võib soovi korral samal kohal jätkata. Prof Tasmuth rõhutas, et tegemist on Euroopa Liidu nõudega.
Otsustati alates 31. detsembrist 2014 sulgeda religioonipedagoogika magistriõpe ja senisel kujul diakoonia magistriõpe, et moodustada ühine diakoonia ja hingehoiu magistriõpe. Kinnitati instituudi arengukava aastateks 2014–2017 usuteaduskonda puudutav osa.
Järgnevalt peetud instituudi nõukogu koosolekul võeti vastu UI arengukava 2014–2017. Nõukogu pädevusse kuulub ka UI eelarve vastuvõtmine. Pärast läbirääkimisi tuleva aasta eelarve ka vastu võeti.
Rektor Ove Sander tutvustas Estonian Business Schooliga sõlmitavat lepingut, mis kinnitab kahe kooli koostööd. UI üliõpilased saavad juhtimisalast koolitust EBSist ja UI pakub EBSi tudengeile omalt poolt teadmisi ristiusust.
Ees seisab Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku Püha Platoni Seminari liitumine UIga. Detsembris allkirjastatakse koostöömemorandum. Uuel aastal hakatakse ette valmistama lepingut, mille allkirjastamise järel saab järgmisel õppeaasal ühistööd alustada.
Tiiu Pikkur

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)