Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Prima Vista kutsub tänavu rändama

03.05.2017 | | Rubriik: Kultuurielu

laurisommerTartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista vältab seekord kirjandussõprade rõõmuks pea kogu nädala.

8.–13. maini peetava festivali tänavune teema „Seitsme maa ja mere taga“ viitab rännakutele nii ruumis, ajas kui iseenda sees. „Me võime mingil kombel nende merede taha jõuda ja näha, mis seal siis on,“ selgitab festivali patroon Lauri Sommer (fotol).
„Ja lugu, mida nii alustati, on alati räägitav, kõne lõppematu seni, kuni viimane inimene teisele otsa vaatab. Sellepärast need sõnad, hääled, kohtumised ja raamatud.“
Lisaks kodumaistele autoritele on festivalile oodata hinnatud väliskülalisi, nagu lühijuttude meister Deniss Dragunski, teisitimõtlejast animatsioonifilmide autor Garri Bardin, apokalüptiline bluuspoeet Richard Leighton Phoenix, muusikast kirjanduseni jõudnud austerlane Hans Platzgumer, humoorika Hugo sarja kaudu Eesti lugejatele tuttav saksa lastekirjanik Sabine Zett, Poolas tähelepanuväärselt debüteerinud Bronka Nowicka, linnaelu üksindust portreteeriv iirlanna Christine Dwyer Hickey ning teist korda Prima Vistat väisav Andy Willoughby.
Festivali lõplik väliskülaliste nimekiri jõuab kindlasti veel täieneda ning lisaks jõuavad enne festivali poelettidele ka Hickey, Platzgumeri ja Nowicka eestikeelsed tõlked.
Festivali partnerasulaks on sedapuhku Värska, Tartus liigub aga sündmuste kese kaugemale tavapärasest ülikooli raamatukogust, näiteks kolib raamatulaat seekord otse linnasüdamesse ehk raekoja platsile.
Avapauk sündmusterohkele kirjanduskevadele anti ülikoolilinnas 23. aprillil ehk raamatu ja roosi päeval.
Eesti Kirik

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)