Slava Ukraine

President andis Kaarli kirikus ametitõotuse

11.10.2006 | | Rubriik: Määratlemata
Kaarli kiriku altari ees: president Toomas Hendrik Ilves saab peapiiskop Andres Põderilt kaasa õnnistussoovid.

Kaarli kiriku altari ees: president Toomas Hendrik Ilves saab peapiiskop Andres Põderilt kaasa õnnistussoovid.

Esmaspäeval, 9. oktoobril toimus Tallinna Kaarli kirikus president Arnold Rüütli ametiaja lõppemise ja president Toomas Hendrik Ilvese ametisseastumise tänujumalateenistus, kus vastne president andis ametitõotuse.

Teenisid peapiiskop Andres Põder, peapiiskop emeeritus Kuno Paljula ja piiskop Einar Soone. Laulsid Kaarli, Toomkoguduse, Püha Vaimu ja Viimsi koguduse koorid,  organist oli Piret Aidulo.

Oma kõnes tänas peapiiskop Andres Põder ametist lahkunud president Arnold Rüütlit tehtud töö eest ja soovis edu uuele presidendile Toomas Hendrik Ilvesele õiglase ühiskonna ehitamisel.

Enne jumalateenistust andis Toomas Hendrik Ilves Riigikogus ametivande ja senine president Arnold Rüütel pani  talle kaela Maarjamaa Risti keti.

«Teeme Eesti suuremaks! See on üleskutse teile, armas rahvas, Riigikogule ja valitsusele, mulle endale – meile kõigile,» sõnas Toomas Hendrik Ilves oma esimeses riigipeana peetud kõnes ametisseastumise tseremoonial.

President toonitas, et eesti rahvas peab tundma, et nad elavad riigis, kus neist hoolitakse. «Kui me tahame, et meie maa oleks Euroopas kõrgel kohal majanduskasvu ja heaolu pingereas, mitte aga enesetappude ja depressiooni põdejate edetabelis, siis me peame hoolima,» ütles Ilves.

Toomas Hendrik Ilves (52) valiti Eesti vabariigi neljandaks presidendiks 23. septembril valimiskogus; tema ametiaeg on viis aastat.

Tiiu Pikkur

2 kommentaari artiklile “President andis Kaarli kirikus ametitõotuse”

  1. Külaline ütleb:

    Palun öelge, kas meie ekspresident Arnold rüütel on mõne koguduse liige. Kas ta on aktiivne kristlane, millal ta ristiti ja kas ta on käinud armulaual. Kas ta tegi seda ka enne
    !. uue aja saabumist
    2. Presidendiks valimist

  2. Külaline ütleb:

    Minuteada kuulub Rüütel õigeusu kirikusse.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)