Esileht » Uudis » Uudised »

President andis armu

28.03.2018 | | Rubriik: Uudised

Teisipäeval saatis EELK konsistooriumi diakooniatalituse juhataja Avo Üprus president Kersti Kaljulaidile kirja, mille sisuks oli tänu presidendile otsuse eest anda amnestia Tartus eluaegset vanglakaristust kandma mõistetud Anatoli Nikolajevile.
„Tänan Teid sügavalt humaanse otsuse eest vabastada süütõenditeta eluaegset vanglakaristust kandma mõistetud Anatoli Nikolajev. Mul on hea meel, et elan riigis, mille kõrgeim juht mõistab, et halastus on ülem kui õigus, andestus enam kui kättemaks.“
Anatoli Nikolajev on olnud kinnipidamisel 20 aastat ja neist 10 on Avo Üprus võidelnud selle eest, et anda vabadus mehele, kes oli süüdi mõistetud teo eest, mida ta polnud sooritanud; protsessi ajal loobus isegi prokuratuur süüdistusest.
Lehe trükkimineku eel ootas Anatoli Nikolajev koos vanglakaplan Olavi Ilumetsaga ja vanglast vabanenutele tugiisikuteenust pakkuva Eva Üprusega väravate avanemist.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)