Esileht » Uudis » Uudised »

PRAOSTKONNA UUDISED

18.05.2007 | | Rubriik: Uudised

Võru

Rõuge koguduse diakon Kätlin Liimets on juhatusele esitanud palve jääda koguduse teenimisest kõrvale ning pühenduda enam perele ja laste kasvatamisele, aga ka õpingute lõpetamisele.

Peapiiskop on andnud loa praegu veel Inglismaal elavale ja sealset väliseesti kogudust teenivale Valdo Lustile kandideerida Rõuge koguduse õpetajaks. Rõuge kirikus jutlustab õpetajakandidaat 20. mail ja pärast seda langetab kogudus otsuse. Valdo Lust on läbinud pastoraalseminari ja 5. juunil seisab tal ees õpetajaordinatsioon. 

Tartu

Palamuse on üks nendest Eesti kogudustest, mille esindajad võtavad osa 25.–27. maini Turus toimuvatest Soome kirikupäevadest.

Kutse pidustustel osalemiseks tuli Soome Kaarina sõpruskoguduselt, kellega Palamusel on tihe kontakt juba aastaid. Esialgses koosseisus sõidavad Turusse Palamuse koguduse õpetaja Jaan Nuga ning juhatuse esimees Arne Tegelmann. Kaarina kogudus on lubanud sõitu ka osaliselt finantseerida. Soome kirikupäevadele on oodatud lisaks Palamusele ka teised Eesti kogudused, kel Soomes sõpruskogudusi.

Valga

Valga praostkonda külastab 18.–21. maini Kesk-Saksamaa Eschwege sõpruspraostkond. Eestisse saabub 32 külalist, teiste seas Eschwege kirikuringkonna dekaan dr Martin Arnold ja Eesti sõprussuhete juht, Eschwege Ülestõusmise kiriku õpetaja Stephan Bretschneider. 

Külalised viibivad vastuvõtul peapiiskop Andres Põderi juures, käivad Lahemaal, Pühajärvel, Otepää kirikus ja Linnamäel ning osalevad 19. mail Sangastes praostkonna laulupäeval, kus esitavad mõne laulu. Veel käiakse Valgas, Karulas ja Laatres. Pühapäev on perepäev, mis veedetakse koos võõrustava perega. Delegatsiooni kuulub kuus kirikuõpetajat, kes osalevad pühapäevastel jumalateenistustel praostkonna eri kirikuis.

Kahe praostkonna suhted said alguse 2004. aastal ja on sealtpeale olnud tihedad, sakslased said osa 2005. aastal Tartus toimunud kirikupäevast ja vaimulikust laulupeost, vastukülaskäigul Saksamaal käis möödunud aastal 35 inimest Eestist.

EK

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)