Praostkonna uudised

10.04.2008 | | Rubriik: Määratlemata

Võru
Üle-eelmisel pühapäeval, 30. märtsil peeti Põlva koguduse täiskogu koosolekut, kus toimusid erakorralised valimised – kogudusele valiti uus nõukogu. «Erakorralisi valimisi soovisid senise nõukogu liikmed, kes nägid enda kõrvale kogudusse olevat lisandunud nooremaid tegusaid inimesi,» ütles Eesti Kirikule Toomas Nigola, Põlva koguduse õpetaja.
Mitu senise nõukogu liiget jätkab siiski ka uues koosseisus. Samuti kuulub õpetaja sõnul 2/3 senise juhatuse valitavatest liikmetest uude nõukogu koosolekul valitud juhatusse. Juhatuse koosseisus on Üllar Zeigo (esimees), Lehte Sillamäe (aseesimees), Siivi Paide, Aare Sammalkivi.
Homme toimub Põlvas Võru praostkonna sinod.

Tallinn
Aasta alguses valiti ka Viimsi koguduses uus 10-liikmeline nõukogu ja 4-liikmeline juhatus. Uue juhatuse liikmed on Jaanus Lember, Helen Jõudna, Mari-Ann Kelam ja Christi Villand.
Valimised olid praost Jaan Tammsalu sõnul tingitud juba mõnda aega tagasi seal kujunenud keerukast olukorrast, kus sisevastuolude tõttu ja ka muudel põhjustel oli mitu nõukogu liiget koguduse elust eemale tõmbunud.
«Juhatusse kuulus kaks liiget lisaks õpetajale,» kirjeldab Tammsalu kujunenud ebanormaalset olukorda. Valimistel rõõmustas praosti see, et oli piisavalt neid, kes olid valmis ka raskes olukorras oma ilusa osa andma koguduse elu edenemiseks. Täiskogu koosolekul esitati lisaks eelmise nõukogu poolt esitatutele veel mitmeid kandidaate ning uus nõukogu ja juhatus said väärikad ja tegusad.
Koguduseliikmete omavaheline läbisaamine ja suhted kirikut ehitanud sihtasutusega on Jaan Tammsalu hinnangul normaliseerunud. «Mõned, kes omal ajal tulid vaimustusega uude kogudusse, täis tahtmist tegutseda, kuid väsisid, on nüüd saanud edasi liikuda; mitmedki inimesed on kiriku juurde naasnud. Tunduvalt on paranenud koguduse majanduslik seis.
Kui alustasin koguduse teenimist, olid mitmed arved ja maksud juba kuid maksmata ja viivised muudkui kasvasid. Hiljuti otsustas Viimsi vald toetada kogudust miljoni krooniga. Sellega täideti üks eelmise vallavalitsuse väga vana lubadus ja kogudus saab kergemini hingata.»  
Praegu on Viimsi kogudus õpetajata, jumalateenistustel teenib praost. «Käimas on läbirääkimised kahe kandidaadiga. Loodetavasti saab kogudus oma õpetaja hiljemalt suve keskel,» ütles veidi väsinud praost Tammsalu lootusrikkalt.
EK

Viru
Eelmisel laupäeval võistles Kadrina koguduse koor Eesti Televisiooni saates «Laululahing», publiku hääletuse tulemusena pääses koor ka järgmisse võistlusvooru. Koorijuht on Anne Peäske.
Kadrina koguduse õpetajale Meelis-Lauri Eriksonile, kes lauljatele laupäeva õhtul stuudios kaasa elamas käis, tuli oma koguduse koori osalemine telelauluvõistlusel esialgu üllatusena. «Ei ole sugugi palju neid kirikukoore, kes taolisele võistlusele tulla julgeksid. Rõõmustas, et osalemisinitsiatiiv tuli meie koori lauljate seast,» ütles Erikson. Õpetaja kiidab tublisid lauljaid, kes pika päeva Tallinnas proove tegid. «Meie lauljad ei läinud võitma, ikka sellel lõbusal üritusel osalema.»
EK

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)