Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Praostkonna sisukas aastaraamat

07.01.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Iga aasta lõpul ilmuv Lääne praostkonna aastakiri Scripta Annalia anab hea ülevaate praostkonna koguduste olulisematest tegemistest.

Detsembris ilmus taas Lääne praostkonna aastakiri Scripta Annalia, mis teeb kokkuvõtte läinud aasta tegemistest.

Pean iga aasta lõpul ilmuvat Scripta Annaliat oluliseks välja­andeks, sest sellest saab suurema vaevata hea ülevaate Lääne praostkonna koguduste olulisematest tegemistest. Samas pakub aastakiri lugemist üldkiriklikult pinnalt ja ka ka Läänemaale olulistest inimestest.
Kõnesolevast numbrist pakub tõenäoliselt kõige enam lugemishuvi intervjuu emeriitpeapiiskop Andres Põderiga, mille on teinud aastakirja toimetaja Lehte Ilves. Nad kõnelevad eluhoiakust, aja planeerimisest, patust ja põrgust, vastutusest ja hobidest. Peapiiskop kinnitab, et Jumal ei ole võtnud kohustust tagada paradiisi.
Kaitseliidu Lääne maleva kaplan Ants Leedjärv innustab inimesi astuma vabatahtlikuna Kaitseliitu, et me rahu hoidmiseks oskaksime käsitseda relva; koguduse juhatuse liige Lehte Ilves meenutab igavikku lahkunud muinsuskaitsjat ja arhitekti, koguduse juhatuse ja nõukogu liiget Tõnis Padu.
Läänemaa praost Tiit Salumäe suunab lugejate pilgu materiaalsetelt väärtustelt vaimsetele, samuti külvi ja lõikuse seosele. Siis suudame mõista ka iseennast, maailma ja selles toimuvat. Tervitusi läänemaalastele jagavad Schmalkaldeni dekaan Ralf Gebauer, piiskop Einar Soone, riigikogu liige Innar Mäesalu.
Tutvustatakse praostkonna uusi töötegijaid diakon Meelis Malki ja praktikant Küllike Valku, Haapsalus peetud kirikuööd ja vastset sõpruskogudust Inglismaalt. Südamlik ja tore lugu on kümme aastat Ridala ja Martna inimesi teeninud Kari Tynkkynenist, kes sügisel kolis Paidesse, et sealsele kogudusele jumalasõna jagada.
Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)