Esileht » Uudis » Uudised »

Praostkonna esindus käis elamusfestivalil

11.09.2019 | | Rubriik: Uudised

Osa Valga praostkonna esindusest elamusfestivalil. Tiit Kuusemaa

Piirkondlikult Tartumaal asuvad Valga praostkonna kogudused osalesid 24. augustil Elvas toimunud elamusfestivalil.

Elva vald korraldas sel aastal teist korda elamusfestivali, millest otsustasid osa võtta ka lähiümbruses paiknevad kogudused. Miina-Liisa Kuusemaa initsiatiiv leidis praostkonnas poolehoidu ja nii olid meeskonnas kõik viis kogudust: Elva, Nõo, Puhja, Rannu ja Rõngu. Kõigi asukohaks on Tartumaa. Meeskond oli esinduslik, sest ennast tutvustama olid tulnud kõigi koguduste vaimulikud.
Praost Mart Jaanson sõnab, eriliselt jagus huvilisi pühapäevakooliõpetaja Imbi Tanilsoo meisterdamismatile. Lastetööd tutvustas ka Kristiina Lõhmus, kiidab praost töötegijaid. Ta ütleb, et festivali külalistelt oli kuulda häid sõnu nende ettevalmistuse kohta. Kui koguduste vastu ka erilist huvi üles ei näidatud, siis märgati neid päris kindlasti.
Urmas Saupõllu haagissuvila ja Elva Tuletõrjeühingult saadud telk lõid suurepärase keskkonna, kus tegutseda. Raamatuletist sai osta kristliku sisuga kirjandust ja Nõo meeskoori plaate. Kuulata sai Jaansoni ülevaadet praostkonnast. Meeskond oli enda jaoks koostanud ka ajakava, aga see paraku ei töötanud. Aga eks kogemusest õpitakse ja järgmisel aastal ollakse juba targemad.
Väljapaneku juurde olid üles pandud ka Puhja koguduse juures tegutseva MTÜ Sambia Sõbrad rullstendid ja soovijad said kuulda kohapeal käinud Piret Sipria muljeid.
Mart Jaansoni arvates on praegu kohalikel omavalitsustel huvi valla territooriumil tegutsevate ettevõtete ja ühenduste vastu. Nii on kohalik omavalitsus kutsunud Nõo kogudust 28. septembril osa võtma maal elamise päevast. Teadupärast on liitunud sellega nii mõnigi kogudus.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)