Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

PRAOSTKONDADE UUDISED

24.11.2006 | | Rubriik: Uudised

Võru

Urvaste koguduse Antsla diakooniamaja remonditööd on hoos, suure talve saabumiseks loodetakse lõpetada välistööd.

Urvaste koguduse õpetaja Üllar Salumetsa sõnul on projekti tähtsamaks hingeks koguduse juhatuse esimees Juhan Kannimäe, keda võib objektilt leida hommikust õhtuni: «Minu sõnum kolleegidele on: võtke juhatuse esimeheks pensionär, temal on aega pühenduda 100% koguduse hüvanguks.»

Renoveerimise stardikapital, 118 000 krooni saabus Gustav-Adolf-Werkilt, puuduoleva summa kannab kogudus oma annetussummadest. Hoone «uue mantli» laudade katteks annetas pinoteksi kogudusele firma Sadolin. Töid teostab kohalik ehitusfirma Hauka Ehitus.

Salumets nendib, et Urvaste-taolisel kogudusel, kellel on peakoguduse kõrval kolm filiaali – Antsla, Kraavi ja Heimtali –, ei ole alati lihtne leida kõikide objektide hooldamiseks ressurssi.

Antsla diakooniamaja näol on tegemist 1925. aastal Albert Nahksepa maale ehitatud vennastekoguduse palvemajaga, mis 1948. aastast tegutseb Urvaste koguduse filiaalina. Nahksepa pärijad kinkisid hoone ja maa Urvaste kogudusele. Antsla diakooniamajas toimub jumalateenistus igal pühapäeval.

11. novembril möödus Rõuge Maarja kiriku  kauaaegse õpetaja ja Võru praostkonna praosti Armand Leimanni surmast 15 aastat. Kogudus pidas seda meeles mälestusteenistusega pühapäeval, 12. novembril.

Kohale oli tulnud hulk koguduseliikmeid, kes isiklikult mäletasid õp Leimanni. Sel puhul võtsid jumalateenistusest osa ka õp Leimanni lähedased. Kaasa teenis ja jutlustas Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail, kelle lapsepõlvesuved möödusid vanaisa juures Rõuge kiriku ümbruses. 

Perekond Lail oli ka eriliselt ette valmistanud mälestuslaulu, milleks oli KLPR laul 170 «Rändur, ütle, kuhu lähed». Laulu saatsid trompetil Peeter Lail juunior ja viiulil Karoliine Lail. 

Pärast mälestusjumalateenistust istuti koguduse majas kohvilauas ja meenutati tänutunde ja hea sõnaga õp Leimanni tööd koguduses.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)