Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

PRAOSTKONDADE UUDISED

06.10.2006 | | Rubriik: Uudised

Pärnu
Tori kirikus teenis pühapäevasel jumalateenistusel endine koguduse vaimulik Raino Kubjas, kes praegu teenib Laiuse kogudust. Temaga koos olid Torisse sõitnud Laiuse koor ja koorijuht Kristi Kubjas. Sõjameestele pühendatud kirik oli inimestest tulvil, et kuulata ka koorilaulu kolme koori esituses. Lisaks Laiuse koorile olid laulmas Tori ja Sindi lauljad.
Raino Kubjas esitas solistina laulu «Püha linn Jeruusalemm», pühendades selle sama päeva õhtul Rapla kirikus peetud üle-eestilisele palvepäevale rahu eest Jeruusalemmas.
Saarte
Emmaste kogudus tähistab lõikustänupühal, 8. oktoobril kiriku pühitsemise ja koguduse asutamise 139. aastapäeva. Teenistusel teenib õpetaja Argo Oleski kõrval kaasa Pühalepa koguduse naiskoor. Lõikustänupüha puhul kogutakse kirikusse ka sügisande, mis siis õnnistatakse ja saadetakse kingitusena Tallinna Peeteli koguduse lastekodule.
Sel pühapäeval õnnistab õpetaja sisse ka algava pühapäevakooli. Igal sügisel koguneb õpetaja sõnul pühapäevakooli kümmekond last, tunnid toimuvad tavaliselt kohalikus raamatukogus ja neid viib mitmendat aastat läbi Kai Kerk. Teda aitab õpetaja abikaasa Kadri Olesk.
Pidulikule jumalateenistusele järgneb kohvilaud. Oodata on kirikusse tavapärasest rohkem inimesi, harilikult jääb nende arv 5 ja 10 vahele. Mänspes, kus elab vähem rahvast ja jumalateenistust peetakse kaks korda kuus, on inimesed aktiivsemad, seal koguneb teenistusele 10–15 inimest. 
Viru
Kadrina kogudus plaanib remontida leerimaja 2. korruse, et avada seal noortekeskus. Noortekeskus hakkab tegutsema mittetulundusühingu Avatud Noortefoorum egiidi all, kogudus rendib noortekeskusele ruume. Vastava projekti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele esitas koguduses pühapäevakooli juhtiv Margi Loide. Remondiks kulub orienteerivalt 30 000 krooni, osa sellest on koguduse omaosalus.
Et vald on projekti soosivalt suhtunud, siis loodetakse kolmele noortekeskuses tööle asuvale Mõdriku koolis noortejuhtimist õppinule ka tasu maksta. Koguduse õpetaja Meelis-Lauri Erikson kavatseb enda sõnul noortekeskuses sageli figureerima hakata, et keskuse tegevust suunata ja noorte eelarvamusi kiriku suhtes kummutada.
Õpetaja sõnul ei ole neil mitu aastat püüdlustele vaatamata leerigruppi kogunenud, sest «vanad hoovad enam ei toimi: vanaema ei ole enam autoriteet ega sõbrad see jõud, kes kiriku juurde tõmbaks». Noortekeskus loodetakse avada jõuludeks.
EK

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)