Esileht » Online » Online artiklid »

Praost: Narva koguduse arvelt võetud raha läks palkadeks ja annetuse tagastuseks

07.12.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Pankrotistunud Narva Aleksandri koguduse juhatuse esimehe, Viru praosti Peeter Kalduri sõnul kulus koguduse arvelt võetud 13 000 eurot palkade maksmiseks ja Soomest saadud annetuse tagastamiseks.

«Koguduse arvelt ei ole keegi sentigi varastanud. Palgad maksti välja viimasel hetkel, kui seda poleks tehtud, oleks kohtutäitur võtnud kõik selle raha ära ja maksnud võlausaldajale,» ütles Kaldur Postimehele.

Kalduri sõnul sai Narva Aleksandri koguduselt palka 6-7 inimest. Soomlastele tagastati kogudusele tehtud annetus. Kaldur ei osanud öelda, kui suur oli soomlastele tagastatud annetus. «Ma ei ole tahtnud põhimõtteliselt koguduse rahaasjadega tegeleda, selleks on teised inimesed,» rääkis Kaldur.

Praegu on käimas Narva Aleksandri koguduse pankrotiprotsess. Narva koguduse liikmetel on plaanis luua juriidiliselt uus kogudus, kuid see võtab aega.

«Uue koguduse moodustamine jääb ilmselt uue aasta algusesse. Selleks on vaja kirikukogu otsust ja ka kohtu otsust. See asi käib aeglaselt,» lausus ta.

Narva Aleksandri koguduse võlausaldaja, ehitusfirma AS Eviko süüdistas eelmisel nädalal seoses 13 000 euro kadumisega kogudust varade kantimises.

Edasi loe Postimehest.

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)