Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Prangli kiriku korrastustööd ootavad järge

21.10.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Prangli kirik enne uute torniaken­de paigaldamist. Liina Raudvassar.

Prangli kiriku juures on ras­ke märgata, milliseid töö­lõike sel sügisel tehtud reno­veerimine hõlmas, aga teada on, et töödega soovitakse järgmisel aastal veel jätkata.

„Kes ei tea tausta ja pole tööde üksikasjadega kursis, sellel on kiriku juurde jõudes ja kotta sisse astudes tõesti raske aru saada, mida siin üldse on tehtud,“ tunnistab kogudust diakonina teeniv Herki Talen. Palja silmaga ju ei olnud tema sõnul näha, et aastate eest katusest läbi sadanud vihmavesi oli oma hävitustööd jõudsalt teinud ning nüüdseks oli üsna möödapääsmatu mitme seinapalgi proteesi­mine. Samuti oli aastaid selge, et vaja on torni aknad uute vastu välja vahetada ning ammu oli plaanis ka kirikusaali lae soojustamine. 

Mandrilt saare kogudust teenimas käiv diakon Talen rõhutab, et nii tööde tellimise kui tegemise eesotsas on olnud hoone omanik ehk Viimsi vald: „Prangli kirik on ju valla bilansis ning hoone on antud koguduse kasutada. Kogudus tunneb omavalitsuse toetust, muret ja hoolt pidevalt.“  

Kuu aega väldanud töid tegi Trust Ehitus OÜ ning muinsuskaitselise järelevalve eest vastutas OÜ Vana Tallinn, kes oli tööde aluseks koostanud ka restaur­eerimise plaani. Tööde kogu­summa oli 28 000 eurot, millest Viimsi vald tasus 18 000 ja Prangli Laurent­siuse kogudus 10 000 eurot.   

1848. aastal ehitatud Prangli kiriku juures on lähiminevikus tehtud mitmeid töid: 2012. aastal paigutati uus kirikusaali katus, 2014 sai hoone uue välisvärvi, 2015 restaureeriti torni kiivriosa katus ja 2016 värviti katuse saaliosa. Diakon Talen räägib, et kogudus on lootusrikas, et tööd jätkuvad järgmisel aastal interjööriga. Seda lootust jagab ka Viimsi vald omanikuna.

Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde!  (Jh 12:32)