Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon minevikust »

Postuumselt valla aukodanikuks

25.02.2015 | | Rubriik: Persoon minevikust

mare_palgi copyKose vallavolikogu otsustas 22. jaanuari istungil anda valla aukodaniku tiitel postuumselt kirikuõpetaja Mare Palgile. Vabariigi aastapäeva kontsertaktusel Kose kultuurikeskuses läinud reedel võttis tunnustuse vastu Tiit Palgi.

Vallavalitsuse otsus määrata valla aukodaniku tiitel igavikku lahkunud Mare Palgile (10.11.1973–03.11.2014, fotol) tuli kogudusele ja kogudust teenivale diakon Rein Keskpaigale meeldiva üllatusena, kuna tegu oli vallapoolse initsiatiiviga.
Vallavanem Merle Pussak ütles Eesti Kirikule, et õpetaja Mare Palgi tähendas Kose inimestele väga palju, näiteks hakati tema algatusel läbi viima kihelkonnapäevi.
Õpetaja Mare osales aktiivselt valla elus, ta oli alati inimestele abiks, hooliv ja toetav.
Kui varem anti aukodaniku tiitlit ainult elavatele, siis sel aastal muutis vallavolikogu statuuti, et tiitlit saaks anda ka postuumselt. Tunnistusega koos käib aukodaniku märk ja rahaline preemia.
Tunnustuse üleandmisel oli koguduse organisti Kahro Kivilo sõnul Kose kultuurikeskuse saal rahvast täis ja kui hetkeks valdas saali tunnustuse väljakuulutamisel ebalus, siis järgnenud aplaus kõneles enda eest.
Mitu minutit kestnud leinaseisak tema mälestuseks väljendas sügavat lugupidamist ja armastust. «Oli kurb ja pidulik. Mare oli seda väärt,» ütleb aastaid tema kõrval abiks olnud Rein Keskpaik.
Vabariigi aastapäeval laulsid Kose kirikus kõik valla koorid, kirjakohti lugesid vallavanem ja dirigendid, palve ja kõne pidas diakon Rein Keskpaik. Seejärel mindi õpetaja Mare Palgi hauale.
Rita Puidet

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)