Esileht » Online » Online artiklid »

Eesti kirikupead osalesid ühispalvusel paavstiga: luteri ja katoliku kirik on leppinud

31.10.2016 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskop Urmas Viilma ja Rooma-Katoliku Kiriku Eesti apostelliku administraatori piiskop Philippe Jourdan kohtusid esmaspäeval Rootsis paavst Franciscusega. Koos kogu maailma katoliku ja luteri kiriku kõrgemate peadega peeti ühispalvust, millega tähistati kirikute leppimist 500-aastase lõhe järel

Lundi katedraalis toimunud ühispalvusel meenutati 500 aasta möödumist luterliku reformatsiooni algusest.Aastal 1517 avaldas munk Martin Luther Wittenbergis, Saksamaal oma vastuseisu laialdaselt levinud indulgentside müügi praktikale. Tema avalik ülesastumine vallandas põhjaliku muutuste protsessi ning viis lõpuks Lääne kristluse kaheks lõhenemiseni.

EELK kodulehel kirjutas peapiiskop Urmas Viilma pärast ühispalvust, et luterlaste ja katoliiklaste viie sajandi pikkune vastasseis on nüüd möödas, ja see edastab maailmale leppimis- ja andestussõnumi.

«Kirikute üksteisele lähenemine ning leppimiseks käe ulatamine võiks olla eeskujuks maailma erinevatele konfliktiosapooltele alates sõdivatest riikidestja  lõpetades tülitsevate pereliikmete või naabritega. Tahe ühisosa leidmiseks ja rahu saavutamiseks peab ületama mistahes isiklikud ja enesekesksed soovid ning ambitsioonid. Peame jõudma igal tasandil konfliktidest osaduse ning üksmeeleni!»  tõdes peapiiskop Viilma.

Edasi loe Postimehest.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)