Esileht » Uudis » Uudised »

Porvoo kirikuosaduse mõttetalgud Tallinnas

02.03.2011 | | Rubriik: Uudised

Andres Põder tervitab külalisi.  Arho Tuhkru20.–23. veebruarini toimus Porvoo kirikuosaduse konsultatsioon teemal «Kirikud vastamas konfliktile».
Mõttetalgutele kogunesid Euroopa anglikaani ja Põhjamaade ning Balti luterlike kirikute esindajad, nende seas mitmeid piiskoppe.
Konsultatsioon algas jumalateenistusega toomkirikus, kus kogunenud delegaate tervitas EELK nimel piiskop Einar Soone. Jumalateenistust juhtis Islandi luterliku kiriku piiskop Karl Sigurbjörnsson ja jutlustas anglikaani piiskop Trevor Williams Iirimaalt.
Mõttetalgute eesmärgiks oli analüüsida kirikute ees väljakutsena seisvate konfliktide lahendamise võimalust.
Plenaaristungitel ja töörühmades leidsid käsitlemist nii poliitilised, sotsiaalsed, isikutevahelised kui ka teoloogilised konfliktid. Näiteid konflikti lahendamisest toodi esile Põhja-Iirimaa, Sri Lanka kui ka Mandri-Euroopa erinevate kirikute kogemustest.
Porvoo osaduskonna kirikud on tõsiselt silmitsi seismas ka konfliktidega, mis mitte ainult ei erista kirikuid üksteisest, vaid kulgevad ka läbi kirikute seest.
Olgu siin näitena toodud eriarvamused naispiiskoppide pühitsemises või homoseksuaalsete inimeste kooselu õnnistamises kiriku poolt.
Olulise panuse konsultatsiooni õnnestumiseks andsid muu hulgas Sri Lanka anglikaani piiskopi Duleep de Chickera piiblitunnid ja prof Tõnu Lehtsaare ettekanne religioonipsühholoogia vaatenurgast.
EELK delegaadid konsultatsioonil olid Gustav Piir, Arho Tuhkru ja Tauno Teder.
Mõttetalgud päädisid ühise jumalateenistusega Tallinna Püha Vaimu kirikus, mida juhatas peapiiskop Andres Põder.
Tauno Teder

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)