Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pöördumine rahvusvaheliseks tagakiusatud kristlaste eestpalvepäevaks

04.11.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

«Pidage meeles vange, nagu te oleksite kaasvangid, ja kurja kannatajaid, sest ka teie olete alles maises ihus» (Hb 13:3).
Armsad kaaskristlased, vennad ja õed! Tänu Jumalale oleme Eestimaal ligi veerand sajandit elanud ja tegutsenud usuvabaduse tingimustes. Me ei ole pidanud kogema füüsilist tagakiusu oma usu praktiseerimisel ja kuulutamisel.
Kuid on kurb tõsiasi, et 21. sajandi alguseks on just kristlusest saanud maailma kõige tagakiusatum religioon. Kirjeldamatud kannatused on osaks saanud Süüria, Iraagi, Iraani, Nigeeria, Põhja-Korea, Afganistani, Pakistani, Egiptuse, Etioopia jt riikide kristlastele. Iga viie minuti järel tapetakse mingis maailma piirkonnas oma usku tunnistav kristlane.
Mõtleme palves ka pagulaste peale, kes on pidanud oma kodud maha jätma ja põgenema. Palume tarkust, jumalakartust ja vastutustunnet riigijuhtidele seistes silmitsi suurima sõjapõgenike lainega pärast Teist maailmasõda.
Kutsume novembrikuu kolmandal pühapäeval, 15. novembril, vaenatud kristlaste eestpalvepäeval kõiki Eestimaal tegutsevaid kogudusi ja konfessioone üheskoos palvetama kogu maailmas oma usu pärast jälitatud, tagakiusatud või vangistatud kristlaste pärast.

«Ära karda seda, mida sul tuleb kannatada! … Ole ustav surmani, ja ma annan sulle elukrooni! Kellel kõrv on, see kuulgu, mida Vaim kogudustele ütleb: Võitjale ei tee teine surm mingit kahju!» (Ilm 2:10,11)
Eesti Evangeelne Allianss
Eesti Kirikute Nõukogu

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)