Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Pöördumine rahvusvahelise tagakiusatud kristlaste eestpalvepäevaks

11.11.2020 | | Rubriik: Teated

Head kaaskristlased!

Kutsume üles kõiki Eestimaa konfessioone ja kogudusi novembri kolmandal pühapäeval, 15. novembril – vaenatud kristlaste eestpalvepäeval – üheskoos palvetama oma usu pärast jälitatud, tagakiusatud või vangistatud kristlaste eest.

Kuna Eestis on nii usu- kui sõnavabadus seadustega kaitstud, on meie aukohus toetada kristlasi maades, kus need elementaarsed vabadused täna puuduvad. Kaaskristlastena on meie eesõigus  palvetada tagakiusatud vendade ja õdede eest üle kogu maailma. Samuti peame andma oma panuse, et teadvustada laiemat üldsust tagakiusamise ulatusest, kuna kristlus on endiselt maailma kõige vaenatumaks religiooniks. 

Läbi aastate on kristlasi kõige enam taga kiusatud Põhja-Koreas. Kümnest enim kristlasi vaenavast riigist on seitse islamimaad. Esikümne lõpetab rahvaarvult maailma teine riik India. 

USA initsiatiivil moodustas 27 riiki tänavu veebruaris Rahvusvahelise Usuvabaduse Allianssi, mille  asutajaliikmeks on ka Eesti ja mille eesmärgiks on seista ühiselt usuvabaduse eest kõikjal maailmas. 

Eesti Evangeelne Allianss

Laulge Issandale uus laul, sest ta on teinud imetegusid.  (Ps 98:1)