Esileht » Uudis » Uudised »

Pool sajandit ordinatsioonist

18.12.2013 | | Rubriik: Uudised

HaamerEenok,2005Teisel jõulupühal, 26. detsembril täitub titulaarpraost Eenok Haameril (78, fotol) 50 aastat ordineerimisest EELK õpetajaks.

«Mingit erilist tähistamist ei ole, aga loodan väga, et lapsed ja lapselapsed saavad koju tulla,» räägib õp Haamer Eesti Kirikule, selgitades, et peale tema ordinatsiooniaastapäeva on sel päeval abikaasa Eha Haameri sünnipäev. Nii on saanud traditsiooniks, et jõulu teisel pühal teenib Mustvee kirikus neli vaimulikku: Eenok Haamer koos oma kolme vaimulikust pojaga. Lapselapsi, keda vanavanemad pühaks külla ootavad, on kümme, aga uue aasta hakul on oodata üheteistkümnenda sündi.
Õp Haamer meenutab, et on juba tänujumalateenistusega oma 50. koguduseõpetajana ametis olemise aastapäeva tähistanud. «Et ma ei soovinud seda teha jõulukiirel ajal, siis otsustasingi tähistada pidulikumalt 6. oktoobrit, mil täitus 50 aastat esimest korda Mustvee koguduse kantslisse tõusmisest,» räägib Haamer, kes on Mustvee koguduse õpetajaks tänini. Pool sajandit ühes koguduses on lubanud kogukonnaga ühte kasvada ja sillutada tee kohalike südameisse.
Liina Raudvassar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)