Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Põlva maavanem kohtus vaimulikega

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Ülempreester Viktor Ivask (EAÕK) ja Igor Taro (paremal).

Põlva maavanem Igor Taro kohtus 16. jaanuaril Räpinas eri konfessioonide vaimulikega, et arutada maakonnas ning ühiskonnas laiemalt päevakorral olevaid küsimusi.

Suurem osa arutelust oli pühendatud haldusreformile, mis on tekitanud kogukondades kohati pingeid. Kohtumist võõrustas Räpina Püha Sakariase ja Elisabeti koguduse preester Tihhon Tammes. Maakonna eri konfessioonide vaimulikega kohtub Põlva maavanem traditsiooniliselt paar korda aastas – sellest on kujunenud omamoodi maakondlik vaimulike nõukoda.
Vaimulikud leidsid, et haldusreformi tulemused senist koguduste eluolu ei muuda. Põlva maakonnas on tekkimas suuresti kihelkonnapõhised vallad. Uued halduspiirid inimeste seniseid liikumisteid ei mõjuta.
Peamine mure seisneb hoopis viimasel ajal hoogustunud ja kogukondasid lõhestavates vaidlustes seoses reformiga. Maavanem Igor Taro sõnul on maakonnas kuus piirkonda, kus külad soovivad ühest omavalitsusest teise liikuda ning enamasti kaasnevad sellega ka ebakõlad. Samuti on üheks mureallikaks omapärase ajaloolise piirkonna Setomaa saatus. „See aasta tuleb ilmselt üsna rahutu ning kohati on tekkinud asjatuid pingeid. Sellest on kõige enam kahju,“ sõnas maavanem.
„Muudatused toovad endaga alati kaasa teatava vastumeelsuse ja segaduse, kuid ajapikku jookseb kõik paika. Inimesed harjuvad ning mõistavad, et elu selle pärast seisma ei jää,“ leidis Räpina Püha Sakariase ja Elisabeti koguduse preester Tihhon Tammes.
Maavanem rõhutas omalt poolt, et haldusreform ei dikteeri inimestele piire ega pane seniseid liikumisteid kinni. „Üldjuhul tuleb inimestega rääkides alati välja, et mingisse maakonda või valda kuulumine pole kunagi kellelegi probleem iseeneses, vaid mured on alati sisulisemat laadi.“
Henari Kamenik,
maavalitsuse avalike suhete juht