Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Põlva Maarja kogudus läkitas Sõnasaatja

10.04.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Clipboard01EELK Põlva Püha Neitsi Maar­ja kogudus andis ülestõusmispühade eel välja koguduse infolehe Sõnasaatja esimese numbri.

Koguduse esindajate sõnul tulenes vajadus infolehe järele kogemusest, et isegi aktiivsetele liikmetele tuleb üks või teine koguduses toimuv sündmus vahel üllatusena. Mitmed tunnevad huvi koguduses tehtava vastu, kuid ei julge selle kohta otseselt ka küsima tulla.
Mõte leht välja anda läks liikvele sügisel pärast koguduse juhtorganite valimisi ning mida aeg kevade poole, seda küpsemaks muutus juhatuse otsus.
Lehte plaanitakse hakata välja andma mitu korda aastas. See tähendab head planeerimist ja arvestamist, et oluline info ilmumisjärgsel perioodil toimuva kohta kindlasti lehes kajastust leiaks. Ei puudu ka tagasivaade toimunud sündmustele. Oma koht on usuteemaliste küsimuste-vastuste rubriigil, pühakirjasõnumil ning leheruumi peaks jätkuma persoonilugudekski.
Esimese infolehe materjal sai kokku kui iseenesest ning seda tuli rohkem, kui esialgu plaanitud oli. Seetõttu ilmus esimene Sõnasaatja topeltmahulisena. Artiklite autorid on õpetaja Toomas Nigola, Ave, Kägo, Andres Lehestik ja Margit Õkva. Kujundas ja küljendas Anneli Laine. Kaastöö lehele on vabatahtlik.
Lehe trükkis OÜ Sulemees Tartus. Tiraaž on 300 eksemplari. Lehte jagab kogudus tasuta, kuid võimalik annetus, mis läheb trükikulude katteks (ühe eksemplari omahind on pisut üle euro), on teretulnud. Annetusi saab teha koguduse arveldusarvele (1120131214 Swedbank, 10402019627004 SEB).
Põlva koguduses on pool tuhat annetajaliiget. Varasematel aastatel on ilmunud väikesemahuline Põlva koguduste ühisleht. Võru praostkonna Sõna ilmumise ajal oli seal kajastatud ka Põlva koguduse elu ja tegevus.
Eesti Kirik

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)