Esileht » Uudis » Uudised »

Põlva kogudusel oma matusebüroo

07.03.2018 | | Rubriik: Uudised

õpetaja Toomas Nigola ja abiõpetaja Jaak Pärnamägi Põlva Matusebüroo OÜ klienditeeninduse ruumides.
Kätlin Liimets

Aasta alguses ostis Põlva Maarja kogudus kalmistu peavärava kõrval asunud Eesti Karismaatilise Osaduskiriku vaimuliku Leevi Lillemäe matusebüroo. Klienditeenindus avati 26. veebruaril Põlvas Kesk tänavas.

Põlvas 17 aastat tavanditeenuseid pakkunud Leevi Lillemäe pöördus seoses eriala vahetamisega Põlva koguduse poole ettepanekuga ära osta tema matusebüroo.
„Olime ka varem sedalaadi teenuseid pakkunud. Müüsime kirste ja muud vajalikku, et kirikust matuse tellijad ei peaks neid mujalt otsima. Siiski pakkus piirkonnas põhiliselt tavan­diteenust Leevi Lillemäe büroo. Arutasime juhatusega ja leidsime, et büroo ostmine oleks mõistlik, sest matusebüroo tegutsemine koguduse allasutusena toetab selgelt koguduse missiooni. Alternatiiviks oleks, et tegutsema hakanuks mõni Võru või Tartu matusebüroo filiaal,“ ütles Põlva koguduse õpetaja Toomas Nigola.
Koguduse pastoraadis asuvas Põlva Matusebüroo OÜ uues büroos jätkab tööd eelmise omanikuga pikalt koostööd teinud ja tavandisüsteemi väga hästi tundev Helje Adson, kes teenindab matuseteenuseid vajavaid kliente, haldab Põlva haigla juures asuvat külmkambrit ja registreerib matmisi Põlva kalmistul.
Haldusjuhina on tööd alustanud koguduse abiõpetaja Jaak Pärnamägi, kes vajadusel täidab ka autojuhi kohustusi, ning matusebürood juhib osaühingu juhatuse liikmena Toomas Nigola, kellele see on üheks osaks tema koguduseõpetaja tööst.
Kogudusele kuuluv matusebüroo jätkab teenuste pakkumist piirkonna inimestele seni toiminud viisil. Tingimuseks pole, et inimene peaks just kristlikku matust soovima. „Sisuliselt ei muutu töökorralduses midagi. Soovitame loomulikult kiriklikku matust, aga kui inimene tahab, siis viime ta kokku ka ilmaliku matjaga. Usku ei saa ju peale suruda,“ avas õpetaja Nigola matusebüroo tööprintsiipe.
Küll tahetakse kõikidele matusebürood külastavatele inimestele tutvustada koguduse pakutavaid hingehoiu võimalusi. Näiteks käivad koos leinagrupid hingehoidja Tuuli Võsa juhendamisel, samuti on võimalik individuaalne nõustamine nii vaimulike kui ka hingehoidja juures.
Matusebüroo ruumidest on valminud kaks, kus võetakse vastu inimesi. Paari nädala pärast on valmimas veel kaks ruumi, kus saab tutvuda pakutavate kirstude, pinkide ja muu inventari valikuga.
Toomas Nigola avaldas lootust, et areneb ka koostöö naaberkogudustega, et teenuse pakkumine kujuneks praostkondlikuks. „Soovime koostada kataloogi, mille kaudu saaksid teised kogudused meie teenuseid pakkuda. Inimestel oleks lihtsam, ei peaks näiteks Kanepist Põlva või Võrru sõitma ja see tähendaks ka sissetulekut kogudustele teenuste vahendajatena,“ jagas Nigola.
Kätlin Liimets

Vaata, sulle tuleb sinu kuningas, õiglane ja aitaja! (Sk 9:9)