Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Põlva kirik pääseb avariiohust

27.05.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Tellingud Põlva Maarja kirikus. Põlva Maarja koguduse Facebooki-leht.

Aprilli lõpus algas Põlva Maarja kirikus avariiremont.

Portaali Eesti Uudised järgi on kavas peatada kiriku võidukaare vajumine ja korrastada katusekonstruktsioone. Tööde tegemiseks kulub 100 000 eurot, millest lõviosa kaetakse omandireformi reservfondist. Lisaks panustasid remonti nn katuserahaga riigikogu saadikud Priit Sibul (Isamaa) ja Tarmo Tamm (keskerakond).Töid teeb Võru ettevõte Edepol OÜ.

Põlva Püha Neitsi Maarja koguduse õpetaja Toomas Nigola sõnul algas remondieelne protsess juba 2018. aasta sügisel, mil kogudus võttis ühendust muinsuskaitseameti Põlvamaa nõuniku Anu Lepaga: „Kutsusime nõuniku kirikusse, sest võidukaares olevad praod hakkasid ajapikku suurenema ning ühtlasi olid meil tekkinud tõsised kahtlused katusekonstruktsiooni vastupidavuse osas.“ Järgmise aasta jaanuaris pühakoda külastanud Rändmeister OÜ asjatundjad tuvastasid, et kirik on avariieelses seisundis ja remont möödapääsmatu.

„Praegu oleme teadmises, et pärast neli ja pool kuud kestvate remonditööde lõppemist ei pea me talviti muret tundma, et paks lumekiht katuse kokku surub või kirikus olev võidukaar mingil hetkel kokku variseb,“ vahendab portaal Toomas Nigola sõnu.

Eesti Kirikule lisas Nigola, et õnnekombel toimusid suuremad sisetööd ajal, mil kirikus avalikke jumalateenistusi pidada ei lubatud. Praeguseks on tellingud juba kokku pandud ning kirikuelu saab jätkuda tavapärasel moel. Suvel on kirikusaalis kavas ainult mõningad viimistlustööd.

Rain Soosaar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)