Esileht » Uudis » Uudised »

Põltsamaal nõudsid noored tarkust taga

07.09.2010 | | Rubriik: Uudised

 Pühapäeval peeti Põltsamaal kooliaasta algusesse sobiv üritus, oikumeeniline noorte infopäev «Tarkust taga nõudmas?», kuhu olid kutsutud Jõgevamaa lapsed ja noored ning nende juhendajad.
«Ettevõtmise eesmärgiks oli tutvustada lastele-noortele kristlikku kultuuripärandit ning õppimisvõimalusi erinevates Jõgevamaa kogudustes, suurendades seeläbi nende teadlikkust kristlik-kõlbelise hariduse olulisusest.
Samuti sooviti tutvustada võimalusi osaleda koguduste huviringides (laulukoorid, ansamblid, näitering), teostada omaalgatuslikke projekte ja tegutseda vabatahtlikuna,» võtab infopäeva põhieesmärgid kokku peakorraldaja, Põltsamaa Niguliste koguduse laste- ja noortetöö juht Ulvi Uutar.
Kuidas tuua noored kogudusse?
Kas ei tundu see mitte igihaljas küsimus? Põltsamaal päriti noortelt endilt, mis võiks motiveerida panustama oma aega ja energiat vabatahtliku rahaliselt kindlalt tasustamata tegevusse. Tegevusse, mis oleks kogukonnale, oma kogudusele või koolikeskkonnale hüvanguks.
Veel uuriti, kus näevad noored ise kitsaskohti, millistes teemades oleksid omaalgatuslikud projektid eriti teretulnud. Ulvi Uutari kinnitusel andsid vastava teemapüstitusega töötoad ja mõttetalgud head saaki, jääb loota, et seda annab rakendada tulevikus juba päris praktilisel kombel.
Põltsamaa luterlik kogudus tõi hea motivaatori näiteks tegija premeerimise. Palgaks ei pea olema ainult raha, ka preemiareis võib olla innustavaks jõuks.
Samuti on oluline iga noore talendi äratundmine, et seda saaks ühisürituses rakendada. Emotsioon on oluline, rõhutasid noored.
Infopäeva, mis algas ja lõppes kirikus ja pakkus päeva jooksul umbes 200 osavõtjale vägagi eriilmelisi tegevusi, aitasid Põltsamaa luterlikul kogudusel ette valmistada ja läbi viia Põltsamaa nelipühi ja Jõgeva baptisti kogudus.
Üritust rahastasid haridus- ja teadusministeerium, EELK Põltsamaa Niguliste kogudus, EKNK Põltsamaa Jordani kogudus, Põltsamaa linn ja Pajusi vald.
Liina Raudvassar

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)