Esileht » Uudis » Uudised »

Põltsamaa on noorte jaoks tõmbekoht

11.02.2004 | | Rubriik: Uudised

Põltsamaa VII noorte talvepäevad teemal «Siin ma olen» (1Sm 2:4) olid seekord erilised oikumeenilise osalejaskonna poolest.
«Siin ma seisan teie ees ja mulle meeldib siin olla,» tervitas koguduse õpetaja Kalle Kadakas Põltsamaa Niguliste kirikusse kõikjalt Eestist kogunenud noori.
«Siin ma olen!» oli talvepäevade läbiv teema, mille lahtiarutamist jätkas avapäeva õhtul diakon Kristi Sääsk, pannes proovile noorte teadmised Piiblist ning pakkudes oma teada-tuntud osavusega erinevaid tutvumis- ja seltskonnamänge.
Laupäeva, 24. jaanuari ennelõunal võis Põltsamaa kultuurimaja ja kirikla vahelises pargis ning kirikla ümbruses näha noortesalku, kes, etendades pildikesi Piiblist, üritasid teada saada salasõna, mille abil leida peidetud aardeid. Kui aare leiti, esitas iga rühm neile antud piibliloo põhjal lühikese pantomiimi, sketši või tutvustuse. Selle mitmetahulise maastikumängu viis läbi UI õppejõud Bård Norheim, kes laulurühmale õpetas kristlikke laule kogu maailmast.
Noortel igav ei hakka
Laupäeval oli rühmatöödes lisaks lauludele võimalus õppida kõhutantsu (juhendas Sigrid Naelapea), karateed (diakon Silvester Jürjo), kokkamist (Merle Meidla), klaasimaali (Mailiis Laur) või osaleda religiooniõpetaja Toomas Jürgensteini juhitud jututoas, vaadata filmi «Võrgutav saatan» (Mare Padu), mõtiskleda interneti vahendusel edastatava info tõepärasuse ja ohtude üle eesotsas Mikk Leedjärvega.
Piret Vainomäe ja Marta Meieri eestvedamisel said noored tundma õppida nukkude hingeelu ise marionettideks kehastudes, et lavastada nukunäidend prohvet Saamueli kutsumisest (1Sm 3:2–10, 19–20). Kel unistus mannekeeniks või moekunstnikuks hakata, said Kärolin Pajula juhendamisel harjutada moeshow ettevalmistusrühmas Holy Second Hand.
Rühmatöödes valminud eeskavasid esitati õhtul vabal laval. Need, kel polnud võimalik oma rühmatöö tulemeid teistele esitada, tutvustasid neid suusõnaliselt. Õhtu naelaks oli moeetendus Holy Second Hand, mida konfereerisid Taavi ja Urmo Kallaste. Noored õhtujuhid panid saalitäie noori neide kiljuma, kui tutvustasid humoorika sketši läbi uusi meeste kosmeetikavahendeid – šokolaadivõiet ja moosi. Laval üles astunud modellid demonstreerisid enda loodud rõivakollektsioone, millest suur osa müüdi maha oksjonil. Õhtu lõpetasid Ten Singi noored oma kavaga.
Laupäeva ilmestasid ka kaks kontserti: «Hingekeeled» pakkusid kuulamiseks vaimulikku rahvamuusikat, saateks viiulid, orel, torupill ja omatehtud sarvepill. Teise kontserdi andis kolme kuu vanune Viljandi gospelkoor.
Põltsamaale suurlinna ilme
Pühapäeval enne tavapärast teenistust toimus grafitivõistlus, mille võitis Kuressaare koguduse võistkond, eriauhinna kõige grafitlikuma töö eest said Maarja Magdaleena koguduse noored. Auhinnaks olid Eesti Piibliseltsi poolt raamatud ning kokkamise rühmatöös valminud võileivatort.
Eriliseks võib selle aasta talvepäevi pidada selle poolest, et osalejaid oli lisaks luteri kogudustele Oleviste baptisti-, nelipühi ja adventkogudustest.
Noorte talvepäevi aitasid läbi viia õpetaja Kalle Kadakas ning lisaks Põltsamaa noortele Tallinna Jaani ja Viljandi Jaani noored. Suured tänusõnad tuleb öelda ka kõigile toetajatele: E-Piim, Põltsamaa Felix, Valio Eesti AS, Põltsamaa vorstitsehh ja Viljandi praostkond.
Kea Kiidjärv
Ulvi Uutar

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)