Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Politseikaplanite kokkusaamine toimus Pilistveres

02.07.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Pilistvere koguduse diakoni Hermann Kalmuse juhendamisel sai tööjärje kätte Marko Tiirmaa.
Valdo Lust

Politsei kaplaniteenistusel on saanud tavaks kutsuda enne jaanipäeva kokku kap­laniteenistuse kaplanid ja abikaplanid.

Nii kogunetigi 18. juunil Pilistveres, vahetati omavahel infot ja heideti pilk möödunud perioodi tegevustele. Kokkusaamist alustati aga hoopis töödega Pilistvere pastoraadikompleksis. Oma panus anti saunakatuse paigaldamisel ning endise tõllakuuri taastamisel. Töödele pastoraadis järgnes abikaplan Maria Härmase ettekanne «Hingehoidlikult depressioonist», millele järgnenud diskussioonis käsitleti teemaga seotud juhtumeid ning jagati kogemusi oma tööpõllult.
Abikaplan Toomas Nigola andis ülevaate tema enda ja Tõnis Nõmmiku koostatud «Politsei kaplaniteenistuse käsiraamatu» saamisloost. Käsiraamatust on lähiajal ilmumas Tõnis Nõmmiku täiendatud versioon.
Peakaplan Jaan Jaani paraku kokkusaamisel osaleda ei saanud, kuid tema tervituse politsei kaplaniteenistuse kap­lanitele andis edasi allakirjutanu.
Suvise kokkusaamise lahutamatu osa on palvus lähimas kohalikus kirikus ning seekordse palvuse Pilistvere kirikus viis läbi Toomas Nigola.
Politsei kaplaniteenistuses töötab tänase seisuga kolm kap­lanit. Peale peakaplani töötavad Ida prefektuuris kaplan Ago Rand ja Lõuna prefektuuris kaplan Valdo Lust. Lootus on, et ka Põhja ja Lääne prefektuur saavad kaplani. Lõuna prefektuuris on kaplaniteenistuse koosseisus ka kaks abikaplanit, Põlva piirkonnas Toomas Nigola ning Otepää piirkonnas Marko Tiirmaa. Kaplaniteenistusega on lähiajal liitumas abikaplan Maria Härmas.
Valdo Lust

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)