Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Politseikaplanaat on hea kolleegi otsingul

29.08.2018 | | Rubriik: Uudised

Kuigi politseikaplanit võib vahel näha ka ühes politseinikega tänaval, on tema ülesanne siiski kolleegide hingehoidmine.

Kuhu on politseitöö rõhk täna suunatud?
Valdo Lust, peakaplan: Nagu tänases juhtkirjas kirjutan, teeb politsei igapäevast tänuväärset tööd. Hetkel on erilise tähelepanu all liiklus ja ohutus maanteel. Kuid politsei ja piirivalve tööpõld on lai ning ükski teine töö tegemata ei jää. Ka meie väike, aga tubli kaplanaat annab oma osa, kuid meie tööks on just nende tublide politseinike endi toetamine.

Kuidas kaplanaadil läheb?
Politseikaplanaat on üks väiksemaid kaplanaate kaitsejõudude ja vanglakaplanaadi kõrval. Augustist oleme kolmekesi. Otsime siiani Põhja prefektuuri head kaplanit.

Milline on värbamisprotsess seni olnud?
Kevadel korraldasime konkursi, kuid vajalikku inimest ei leidnud. Oleme ise püüdnud leida inimesi, kellele võiks see amet sobida, ning kutsunud need politseisse esialgu töövarjuks. Üks päev töövarjuna annab hea pildi kaplani tegelikust tööst. Oleme püüdnud töövarju päeva teha võimalikult sellisena, nagu kaplani töö tegelikult välja näeb.

Kas on veel võimalik kandideerida?
Otsinguprotsess käib. Kui keegi vaimulikest tunneb, et see on amet, mida tahaks pidada, siis tuleks minuga ühendust võtta. Omalt poolt võin kinnitada, et politseikaplani töö on hea võimalus teha vaimulikutööd väga huvitaval kiriku tööpõllul.
Ragne Keisk,
PPA pressiesindaja

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)