Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Politsei aastapäeva tähistati kirikus

23.11.2018 | | Rubriik: Uudised

Esiplaanil kõnepuldis kaplan Tuuli Raamat.

17. novembril tähistati Tallinna Jaani kirikus politsei 100. aastapäeva piduliku jumalateenistusega, kus jutlustas EELK peapiiskop Urmas Viil­ma ning teenisid politsei- ja piirivalveameti kaplanid.

1918. aasta 24. veebruaril kuulutati välja Eesti Vabariik, kuid juba järgmisel päeval jõudsid Tallinna Saksa väed. Uus okupatsioonivõim ei tunnistanud Eesti iseseisvust. Kogu võim, sealhulgas ka korrakaitse, läks sakslaste kätte. Kui Saksa väed lahkusid, siis võeti 12. novembril 1918. aastal Tallinnas asunud politseijaoskonnad sakslastelt üle. Just seda sündmust ja tähtpäeva tähistatakse politseipäevana ning sellest on tänaseks möödunud 100 aastat.
Politsei aastapäeva tähistatakse igal aastal eri linnas. Kui eelmisel aastal koguneti Viljandis, siis tänavu tähistati aastapäeva Tallinnas. Politsei aastapäeva tähistamise lahutamatuks osaks on pidulik jumalateenisus. Teenistusel teenivad kõik politseikap­lanid.
Peapiiskop tõdes jutluses, et Eesti politseil on suur eesõigus ja samal ajal vastutus seista Eesti riigis tõe, õiguse, rahu, korra ja turvalisuse eest. Ta avaldas head meelt, et Eesti politsei on viimastel aastatel muutunud üha enam inimnäoliseks, hoolivaks, toetavaks ja aitavaks.
Valdo Lust

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)