Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pöides tähistati heinamaarjapäeva

09.07.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

Maarjakase istutajad Pöide kiriku juures. Erakogu

Heinamaarjapäeva (2. juuli) tähistati suurejooneliselt vähemalt ühes EELK koguduses.

Pöides korraldati pühale järgnenud laupäeval, 4. juulil sisukas ja mitmekesine kultuuriüritus, mis toimus Maarjamaa teema-aasta raames.
Eelreklaami kohaselt oli eesmärgiks «tähistada iidset südasuvist kristlikku püha laiemalt kui vaid koguduse ringis, tihendada kohaliku kogukonna sidemeid Pöide valla, Saaremaa ja ka laiema ringi inimestega, kellele läheb korda Pöide Maarja kiriku tegevus ja hoonete taastamine».
Kohalik diakon Andi Angel kinnitas, et hoolimata samal ajal Tartus toimunud vaimulikust laulupeost ja naabruses peetud džässifestivalist «Juu jääb» jätkus osalejaid ka Pöidesse. Hommikul kogunes maarjakaskede alleed istutama kümmekond inimest, Pöide kirikus toimunud kontserdil, kus esinesid Triin Ella ja Tiina Kärblane, oli kuulajaid aga isegi üle kolmekümne.
Päeva naelaks kujunes Angeli sõnul ettekanne Pöide ordulinnuse ja kiriku varasemast ajaloost, mille pidas ehitusarheoloog Villu Kadakas. Alguses pidi see kestma tund aega, kuid esinemine osutus nii põnevaks, et otsustati pärast kontserti jätkata. Kavas oli ka ringkäik, kus Kadakas lähemalt kiriku erinevaid ehitusjärke ja arhitektuurilisi detaile tutvustas. Kuulajate seas olnud neidki, kes olid põhjalikku eeltööd teinud ja esitasid väga asjatundlikke küsimusi.
Oli tõepoolest, millest rääkida – Pöide kirik on Eesti üks vanemaid ja selle põnevast ehitusloost jutustav film «Pöide – vaikiv tunnistaja» on leitav ka internetist.
Ühtlasi kiitis Andi Angel koostööd Maarjakase Seltsiga ning lisas, et heinamaarjapäeval alguse saanud alleed on kavas edaspidi pikendada.
Rain Soosaar

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)