Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Põhjanaabrite Kotimaa-lehel kaks peatoimetajat

29.04.2009 | | Rubriik: Kultuurielu

1. maist on kristlikul nädalalehel uus peatoimetaja, Mari Teinilä, kes on esimene naine selles ametis lehe 104 aasta pikkuses ajaloos. Uueks vastutavaks väljaandjaks ja kontserni kirjastajaks valiti Pauli Aalto-Setälä.
Mari Teinilä (48) on sündinud Namibias, kus tema vanemad töötasid misjonäridena. Kotimaas töötab 1997. aastast, juhtides viimasel ajal toimetuse tegemisi. Teoloogiharidusega Teinilä on varem töötanud ka Helsingi koguduste liidu ajalehes Kirkko ja Kaupunki. Ta on abielus Pekka Hietasellaga, peres on neli last ja seitse lapselast.
Tulevane peatoimetaja on öelnud, et ta tahab teha lehte, mis oleks oluline ja vajalik igale inimesele, keda huvitab usk, kirikuelu ja töö kirikus. Ka lisas Teinilä, et olulisim roll jääb lehe paberväljaandele.
Pauli Aalto-Setälä (42) on Kotimaas 2005. aastast ja töötanud varem telekanalis Nelonen ning olnud ka Iltalehti peatoimetaja.
Kotimaa kirjastuse juhatuse esimees Ilkka Mattila tõdes, et vaatamata majanduslikult keerulistele aegadele püütakse teha ajakohast kvaliteetlehte.
Kotimaa-leht asutati 1905. aastal. Kontsernis töötab kokku 118 inimest. 

EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)