Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Põhja-Liivimaa pastoriperede jõulupuu

05.01.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Pastoriperede jõulupuule jagus lapsi titeeast teismeliseni ja teenimise järel oli vanematel väike jõudehetk. Mari PaenurmEsmaspäeval, 27. detsembril, jõulu kolmandal pühal, tuli Tartu Pauluse kiriku vastrenoveeritud tiibhoonesse kokku hulk Põhja-Liivimaa pastoriperesid, kel kodus lapsed kasvamas, et koos olla ja rõõmustada.
Õigupoolest oli tore algatus omamoodi järg kuus aastat tagasi peetud ühisele peole Tartu Maarja kogudusemajas. Tookordne kokkusaamine oli paljudele meelde jäänud ja ühise olemise järele küsisid mitmed pered.
Seekord tulid kokku Tartu, Viljandi, Valga ja Võru praostkonna vaimulike pered, kus kasvamas kuni 14aastasi lapsi. Mõned jäid küll takistava lumerohkuse tõttu tulemata, kuid saalis oli ligi poolsada inimest, neist üle poole lapsed. Lauldi ühislaule, praost Joel Luhamets pidas kõne ja siis oli aega ühises lauas jagada nii ande kui vahetada pühademeeleolu ja kogemusi kodust ja kirikust.
Eriti pidulikuks tegi kokkusaamise laste pillimäng, oma oskusi ja kena muusikavalikut esitasid Jaagup, Viiu Elise ja Tiiu Piibe Kuusemaa, Epp Katariina Jaanson ja Osvald Nigola. Paki lunastamiseks oli küll enamik lapsi valmis luuletust lugema või laulu laulma.
Paari tunni sisse ei mahtunud just ülemäära palju tegevusi, kuid ometigi oldi ühises osaduses ja jagati rõõmu. Peeti maha ka üllatusterohke ringmäng, et omavahel tuttavamaks saada.
Lastel jagus aega müramiseks ja niisama ringijooksmiseks, Joel Luhamets tutvustas huvilistele ka tiibhoones avatava lastehoiu ruume. Ja need, kes teineteist seni vaid teretuttavaiks pidasid, leidsid ühiseid asju, mida arutada.
Seekordsed pidulised loodavad järgmistel jõuludel jälle kusagil kokku tulla.
Mari Paenurm

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)