Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

PÖFF annab võimaluse elu üle juurelda

16.11.2011 | | Rubriik: Teated


Juba 15. korda on taas alates 15. novembrist võimalik osa saada PÖFFist (Pimedate Ööde Filmifestival).

Viieteistkümne aasta jooksul on vaatajate arv kasvanud 5000-lt 70 000ni. See näitab, et festival on leidnud oma koha Eesti kultuurielus.
Filmifestival annab võimaluse mitmes Eesti linnas vaadata kaasaegset ja head filmiprogrammi. Nii saab filmikunsti vahendusel tutvuda erinevate inimeste mõttemaailma, eluküsimuste ja usuga. Kui me räägime, et kirik peaks jõudma oma sõnumiga kaasaja inimeseni, siis filmi vahendusel on võimalik õppida tundma nii inimeste eluküsimusi ja probleeme kui võimalikke ummikusse jooksmisi ja lahendusi.
Selle aasta programmist torkab kahtlemata enim silma Saksa režissööri Marc Brummundi Eesti vanausulisi käsitlev dokumentaalfilm «Kala ja sibulad», mis avab meie oma usulist maailma. Islamistlikus kultuuriruumis toimuvat lahutusprotsessi kirjeldab Asghar Farhadi film «Naderi ja Simini lahutus». Kaini ja Aabeli piibelliku temaatikaga tegeleb Grzegorz Zglinski film «Vaprus».
Sel aastal on peale tavapärase fookuses ka Islandi kino, mille näitena võib tuua Grimur Hakonarsoni kaasaegset okultistlikku religioossust kirjeldava filmi «Suvemaa». Samuti käsitleb religioosset temaatikat Terrence Mallicku film «Elu puu». Inimese elu kannatused toob ekraanile Michale Boganimi «Rahutu maa», mis käsitleb Tšernobõli tuumakatastroofiga seonduvat.
Usun, et igaüks leiab filmi, mis teda kõnetab. Infot festivali programmi kohta saab nii veebiaadressilt www.poff.ee kui ka festivalibuklettidest.
Kaido Soom

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)