Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pluss kirjutab südame silmadest

12.03.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

plussMärtsis jõudis lugejateni ajakirja Pluss järjekordne number, mis keskendub kevadesse sobivatele teemadele.

Noorte toimetatud ja noortele (põhiliselt) mõeldud kristlik ajakiri seab ülesandeks julgustada oma sihtrühma leidma ja hoidma kontakti Jumalaga.
Kus näha Jumalat? Pluss annab seitse vihjet: sõnas, inimestes, iseendas, looduses, kirikupingis, Jeesuse nimes, tema otsimises. Et noorte jaoks on tähtsad eeskujud, kelle moodi olla, vahendab Pluss mitu persoonilugu inimestest, kes sügavalt usklikena on oma koha elus leidnud, on õnnelikud ja edukad.
Muusikat tudeeriv Oliver Rõõmus räägib, miks ta hindab kirjakohta, kus kutsutakse kõike elavat ülistama Jumalat. Kolme lapse isast ärimees Vaido Palmik kinnitab elukogemusele toetudes: «Evangeelium on kristlase igapäevane elu, mida vaadatakse ja usutakse kordades rohkem kui sõnalist tunnistust.» Lisaks kaasaegsetele usu leidnutele saab tutvuda persooniga Vanast Testamendist, Moosesega, kes beebina surmasuust pääsnuna sirgub tugevaks rahvajuhiks.
Fookusesse võetakse igat vallalist kristlast puudutav tõsine teema: kas valida kaaslast usulise kuuluvuse järgi? Mitte kõigile kristlastele pole antud elada sama usulise kuuluvusega kaaslase kõrval, nendib autor, lisades, et armudes uskmatusse võib näha väljakutset misjonitööks.
Noorte Missioon – mis see veel on? Rahvusvahelise organisatsiooni Eesti haru tegevjuht Helina Voogne annab küsimuses aru.
Küsimusele, kuidas saavad inimeste südame silmad avaneda ja näha esmapilgul nähtamatut, otsib vastust evangelist Ilkka Puhakka, kes on teinud paarkümmend aastat tööd Venemaa vanglates.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)