Esileht » Arvamused » Arvamus »

Pluss ja miinus

09.02.2010 | | Rubriik: Arvamus, Uudised

+ Märjamaal jagatakse viiendat aastat tasuta suppi
Kaks korda kuus keedetakse kogudusemajas 14 liitrit suppi. Koguduse õpetaja Illimar Toometi sõnul ei ole sööjaid eriti palju. Ilmselt on tegu väikese koha sündroomiga, kus inimesed häbenevad abitust.
Asi sai alguse piiblitunnist viis aastat tagasi, kus kõneldi armastusest ja küsiti, kas saame ka ise midagi ära teha. Toiduraha saadakse annetustest ja keetjad on vabatahtlikud. Supiköök on avatud oktoobrist kevadeni.
Ihutoidu kõrval ei saa ära unustada ka vaimset toitu ja nii peeti Märjamaal laupäeval rekollektsioon teemal «Sissejuhatus vaimulikku ellu», kus preester Karl Stehlin kõneles sellest, mis on usu tugevdamiseks kõige vajalikum.

– Kahanev liikmeskond ja nõrk töökultuur
Kurb pilt avaneb EELK sisevõrgus, kus aastaaruandeid vaadates selgub, et kiriku liikmete arv on 2009. aastal taas kahanenud 156 968-le (2008. aastal 160 412). Annetajaliikmeid on 35 362 (38 683) ja täiskoguliikmeid 21 713 (23 222).
Kuigi aastaaruannete esitamise tähtaeg oli kaks nädalat tagasi, on see veel 8. veebruaril 16 kogudusel teele saatmata. Kas need üksikud ja nõrga töökultuuriga kogudused suudavad statistika numbreid veel parandada või on nad hoopis oma tegevuse lõpetanud ja kõigele käega löönud? Igal juhul peaks kirik midagi ette võtma, et ühiskonnas mitte marginaliseeruda.
EK

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)