Esileht » Arvamused » Arvamus »

Pluss ja miinus

20.04.2010 | | Rubriik: Arvamus, Kirikuelu

+ Regionaalminister Siim Kiisler hindab kirikute rolli ühiskonnas.
Minister on öelnud, et riik peaks usuorganisatsioonidega tegema tihedat koostööd, ja hindab suhteid kirikutega väga heaks. Ühelt poolt on see tseremoniaalne. Aga ka näiteks Eesti kõige põletavama probleemi, tööpuuduse lahendamisel tehakse koostööd kogudustega.
Eesti Kirikute Nõukogu sai tänavu riigilt kirikute vahel jagamiseks tegevustoetuseks 7,5 miljonit krooni. Kiisler peab toetust loomulikuks, sest kristlik traditsioon on selgelt Eesti kultuuri oluline osa ning kultuuri säilitamine on riigi ülesanne. Samas toetab riik ka näiteks hiite tähistamist.
«Ma näen, et kirikul on jätkuvalt ühiskonnas moraalse majaka roll,» ütles minister BNSi vahendusel.

– Kogudused ei jaga kirikusisesi väga lahkelt infot sündmuste kohta.
Konsistooriumis on viimasel ajal erinevatel koosolekutel arutletud meediaga suhtlemise viiside üle kiriku sõnumi viimisel peavoolu meediasse. EELK avalike suhete komisjoni koosolek otsustas, et suve hakuks kirjutatakse kokku meediaplaan, mis hõlmab mitmeid tegevusstrateegiaid. Pabereid ja dokumente avalike suhete kohta, sh EELK arengukava, on kirjutatud vähemalt kümmekond aastat. Tugev teooria jääb aga elule jalgu, kui ka kiriku juhtkond kuuleb kirikus juhtunud (skandaalsetest) sündmustest meedia vahendusel.
Kas ei oleks otstarbekam kõigepealt sisekommunikatsiooni tõhustada? Et kohtadelt jõuaks informatsioon kirikuvalitsusse, kus see salvestatakse ja muudetakse kõigile kättesaadavaks. Ikka tuleb kirjutada, helistada, pressiteade teele saata.
EK

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)