Esileht » Arvamused » Arvamus »

Pluss ja miinus

02.03.2010 | | Rubriik: Arvamus, Uudised

Vabariigi sünnipäeval: Riina Vändre ja Oleviste kogudus seisavad hea abivajajate eest. Foto: Heldur Kajaste
+ Aitamine on väärikas tegu

Vabariigi aastapäeval olid Oleviste kiriku uksed valla vähekindlustatud inimestele. Osasaajaid oli umbes 500. Kui pooled neist olid kodutud, siis ülejäänud lihtsalt toimetulekuprobleemidega maadlevad pered. Kuulati jumalasõna ja laulu, söödi ning võeti kaasa riideid ja jalanõusid.
MTÜ Oleviste Hoolekanne on kaheksa aastat pakkunud inimestele toidu- ja hingetuge. Riina Vändre meelest peab vaesusest kõva häälega rääkima, et võimulolijad hakkaksid selle põhjustega tegelema. Tunnistuseks kodanikuühiskonna arengust on inimeste siiras toetus üritusele: kirikusse toodi palju toitu ja riideid. Päeva lõpuks olid korraldajad helges meeleolus, sest tehtud sai midagi väga tõelist ja õiget.

– Külm kirik sundis lauljaid esinema mantlites
Tartu Jaani kirikus oli Pärdi ja Tüüri loomingu kontserdi ajal nii jahe, et lisaks kirikulistele olid ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori lauljatel üleriided seljas. Üsna tavatu kontserdikogemus! Nii nagu keegi publiku seast väljendus: justkui sõja ajal.
Koguduse juhatuse esimees Juhani Jaeger kinnitas, et Tartu linn jätkab Jaani kiriku korralist toetamist, kolmandat aastat on toetuse summa 260 000 krooni aastas. Samas on vähenenud erasektori toetus kultuurivaldkonnale, oluliselt on kokku kuivanud tulu kiriku väljaüürimisest kontsertide pidamiseks.
Kogudus rakendab kokkuhoiupoliitikat, kuid enne pühapäevast teenistust ning ka kontserte köetakse hoonet ekstra. Kirikule üleeuroopalise kuulsuse toonud terrakotafiguuride olukorda ei kahjusta see kuidagi. Jaeger rõhutas, et muusikalise kollektiiviga enne kontserdi korraldamist läbirääkimisi pidades selgitatakse alati, millised on ruumi tingimused. 

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)