Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Plaanitud esietendus lükkub edasi

22.04.2020 | | Rubriik: Kultuurielu
Peaosalist Miina Härmat mängib uues operetis Auli Marta Humal. Erakogu

Maarjateatri uue lavatüki „Miina Härma pruudipõli“ 11. juuniks plaanitud esietendus lükkub teadmata ajaks edasi. 

Tartu Maarja koguduse organist ja Maarjateatri juht Helika Gustavson-Rätsep ütleb, et veebruaris alanud proovid on praegu pausile pandud. Helika sõnab, et vastavalt soovitustele püsitakse võimalikult kodus ega käida ka kahekaupa proovis, et hoida enda ja üksteise tervist. 

Kõigile osatäitjatele on jagatud noodid ja muusikafailid ning nii on võimalik kodus iseseisvalt harjutada. Maarjateatri näitlejad kasutavad suhtlemiseks küll moodsaid digilahendusi, ent taolist kooriproovi on siiski raske ette kujutada, räägib operetile muusika loonud Helika.  

Opereti teksti autor on ikka Loone Ots, tubli tükk teksti on juba selgeks õpitud, nüüd peavad kõik kodus edasi pingutama. Trupi liikmed ise on oma rollidest vägagi põnevil. Loone on kirjutanud taas rollid konkreetsetele näitlejatele mõeldes. Peaosalise Auli Marta Humala puhul on lisaks tore seegi, et ta on välimuselt Miina Härmaga sarnane. 

Helika ütleb, et võib-olla läks esietenduse edasilükkumisega isegi hästi, harjutamiseks jääb rohkem aega nii näitlejatel kui ka instrumentalistidel. Kavas oli etendusega minna ka Viljandisse kirikupäevadele, sinna oodatakse teatritruppi ka aasta pärast. „Kui Jumal tahab, et etendus tuleb, siis ta tuleb, olgu septembris või muul ajal,“ on Helika Gustavson-Rätsep positiivne.  

Edasi on lükatud ka juba väljakuulutatud „Kuressaare valge eesli“ etendused. Nende toimumisest jagab infot ka Eesti Kirik. Kindlasti mängitakse seda etendust ka edaspidi. Tavaelu taastudes on trupp küllakutsetele avatud, sest tegemist on, kahjuks, endiselt aktuaalse teemaga – koolikiusamisega.

Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)