Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon minevikust »

Pirita kloostris isa Vello Salo mälestustuba

18.11.2020 | | Rubriik: Persoon minevikust
Piiskop Philippe Jourdan õnnistas sisse isa Vello mälestustoa Pirita kloostris. Pildil koos ema Vimalaga. Jaan Tootsen.

Isa Vello Salo mälestuseks Pirita kloostrisse rajatud tuba annab külastajatele ettekujutuse, millises miljöös elas ja töötas katoliku kiriku preester elu viimastel aastatel.

2019. aasta sügisel alustati Pirita kloostris isa Vello Salo mälestustoa rajamisega. Nüüdseks on see külaliste vastuvõtmiseks valmis, kinnitas mälestustoa sisustamise eestvedaja Marge-Marie Paas. Kloostripere loodab, et see tuba saab kohtumispaigaks ning vaimse kasvamise ruumiks paljudele inimestele. Tegemist ei saa olla pelgalt intellektuaalseid väärtusi talletava ruumiga, vaja on midagi enamat. Ja kindlasti peaks seal saama süveneda palvesse.

Isa Vello elas kloostris ruumides, mis on tähistatud numbriga 31. Mälestustuba on sisustatud isa Vello eluruumidesse kloostri kolmandal korrusel ja see koosneb kahest toast ning väikesest rõdust. Sealsamas sündis 2009. aastal Pirita psalter. Need ruumid olid ka Maarjamaa kirjastuse viimaseks tegevuskohaks.

Isa Vello dokumendid ja käsikirjad, mis klassifitseeruvad kirjalikuks kultuuripärandiks, asuvad Eesti Rahvusarhiivis, kus need süstematiseeritakse. Isikuarhiivi korrastamiseks on võetud viis aastat.

Pirita kloostrisse on võimalus tulla kõigil, kes vajavad hingekosutust. Kloostri kabel on alati avatud vaikseks mõtisklemiseks ja palvetamiseks. Isa Vello mälestustuba peaks andma võimaluse teha veidi lähemat tutvust preestri vaimumaailmaga ning meenutada palves väärikat Jumala sulast.  

Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)