Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Pink armastuse ja lootuse jagajale

07.08.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

SiirakSiirakPühapäeval avati Harju-Madise kiriku juures mälestuspink kirikuõpetaja Juta Siiraku (1929–2016) mälestuseks.

Siirak ordineeriti 1982. aastal ning järgmised 17 aastat oli ta Harju-Madise koguduse õpetaja. Praegu kogudust teeniva Reet Eru sõnul tähistati pingi avamisega Siiraku 90. sünniaastapäeva. Ettevõtmise algatajaks oli koguduse juhatuse esimees Elju Grabbi ning pingi valmistas OÜ Palmse Puit.
Mälestuspingi õnnistamisele eelnes pühapäevane jumalateenistus, mille käigus ristiti neli ning leeritati üheksa inimest. Kirikulisi oli õpetaja Eru sõnul koguni saja ringis, sest armastatud vaimuliku lähedasi ja sõpru oli pingi avamise puhul kaugelt kohale sõitnud. Juta Siiraku vennapoeg Ilmar Vilk annetas kogudusele õpetaja Siiraku ametiristi ning Elju Grabbi luges kohaletulnuile ette katkendi kunagise koguduse juhatuse esimehe Valve Tedre poolt õpetaja Siiraku 70. sünnipäevaks kirjutatud luuletusest. Sellest pärinevad ka mälestuspingil olevale tahvlile graveeritud read „Sa oled jaganud armastust ja lootust“.
Sõpruskoguduse esindajad Nousiaistest olid Soomest kaasa toonud mälestusküünla, leerilapsed istutasid aga pingi juurde lilled. Lõpetuseks laulis koguduse segakoor laulu „Õnnista meid, me Isa taevane“. Just see laul oli kõlanud ka esimesel teenistusel, mille Juta Siirak Harju-Madisel 1982. aastal pidas.
„Jumala arm oli meile sel päeval ligi,“ kinnitab õpetaja Eru mälestuspingi avamist kokku võttes. Isegi tuul olnud tema sõnul mereäärse kiriku ümbruses tavatult vaikne.
Rain Soosaar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)