Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Pille Salveste on kristliku kultuuriloo magister

08.09.2006 | | Rubriik: Uudised

Selle aasta suvel lõpetas kristliku kultuuriloo magistrantuuri teiste hulgas Järva-Madise koguduse õpetaja Pille Salveste.

Pille Salveste hinnangul on kursus teoloogile raskusteta läbitav, kui «ilusti plaanipäraselt õppekava järgi külastad loenguid ja õigeaegselt esitad töid».

Magistritöö asemel sooritas õpetaja Salveste õnnestunult viis mahukat eksamit. Õpetaja enda sõnul pakkus talle õpingute ajal kõige rohkem huvi kirikulugu, millega seoses on ta asunud uurima baltisakslaste seoseid Eesti kristliku kultuurilooga.

Miks soovib teoloog omandada kultuuriloo magistrikraadi? Õp Salveste vastab: «Teoloogilise hariduse baasil on olnud täiendavaks mitu ainet, näiteks religiooniantropoloogia ja erinevad kunstiajalood. Dr Arne Hiobi loetud fundamentaalteoloogiast kasvas arusaamine Uku Masingust.»

Veel meenutab ta hea sõnaga dr Liivi Aarma loengusarja, kus pikemalt peatuti Toomas Pauli teosel «Eesti piiblitõlke ajalugu». Salveste tunnistab, et magistriõpe tugevdas arusaama Eesti muinasusundist, pärimuskultuurist ning ristiusust. Euroopa ja Ameerika erinevused koorusid välja Alar Kilbi loengusarjast «Poliitika ja ristiusk».  

Pille Salveste on sündinud 1955. aastal, diakoniks ordineeritud 1999. aastal ning õpetajaks 2003. aastal.

Anna-Liisa Vaher

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)