Esileht » Uudis » Uudised »

Pilistveres peeti traditsioonilist kihelkonnapäeva

28.11.2012 | | Rubriik: Uudised

Pilistvere Andrease kogudus tähistas laupäeval kihelkonnapäeva, kus räägiti kogukonnatundest, käidi kirikus ja tunti rõõmu koosolemisest erinevate põlvkondade esindajatega.

Traditsioon, mis veerandsada aastat tagasi toonase Pilistvere õpetaja Vello Salumi poolt algatati, on juurdunud ja areneb tema mantlipärija, diakon Hermann Kalmuse eestvedamisel jõuliselt edasi.
«Inimesed juba teavad, mida oodata, ja mul on südamest rõõm kinnitada, et see päev muutub aastatega üha sisukamaks,» räägib Kalmus, kirjeldades tänavust kihelkonnapäeva, millele andis kaalukust juurde 25. toimumise kord. Väärikust lisas üritusele peapiiskop Andres Põderi osavõtt, kes jutlustas jumalateenistusel Pilistvere Andrease kirikus.
Pastoraadi saalis räägiti eestkõneleja Heiki Raudla, äsjailmunud mahuka Pilistvere kihelkonnaraamatu koostaja juhendamisel kogukonnatundest ning koha vaimsusest. Kõneleja osutas tõsiasjale, et läbi aegade on Pilistvere kihelkond üle elanud paremaid ja halvemaid aegu, kusjuures tänapäeval võidakse nautida suhteliselt head käekäiku. Kihelkonna südameks olev Pilistvere kirikuküla paistab silma mitte üksnes auväärses eas pühakojaga, vaid ka 30 tegusa elanikuga, kes oma vaimuliku eestvedamisel ei pea paljuks pruukida aega ja energiat ühise elukeskkonna inimsõbralikumaks muutmisel.
Päev lõppes rõõmsates toonides rahvapeoga «Tagasi ajas», kus meeleolu lõid piirkonna taidlejad. Kihelkonnapäevaga lõpetati ühtlasi läbi aasta vältavad kiriku 790. aastapäevale pühendatud pidustused.
Liina Raudvassar

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)