Esileht » Uudis » Uudised »

Pikk tee vaimulikul kasvamisel päädis ordinatsiooniga

14.01.2015 | | Rubriik: Uudised

Annely Neame tundis Jumala kutset juba lapsepõlves, nüüd on ta ordineeritud vaimuliku ametisse. Erakogu

Kolmekuningapäeval sai EELK rikkamaks ühe vaimuliku võrra, kui piiskop Einar Soone ordineeris Tallinna Jaani kirikus diakoniks Annely Neame’i. Piiskoppi assisteerisid praost Jaan Tammsalu ja õpetaja Ove Sander.

Annely Neame’i nimi on kiriklikus plaanis ammu tuntud, sest kristlikus kodus üles kasvanud ja juba lapsepõlvest Jumala kutset tundnud, hakkas ta enam kui 25 aastat tagasi Tallinna Jaani koguduses noortetööd tegema. Sellesse aega jääb ka õpingute algus usuteaduse instituudis. Riiki valitses siis veel võõras võim.
Seoses õpingute ja noortetööga tutvus Annely erinevate koguduste, maade ja rahvaste kristlastega. Tallinna Jaani koguduses oli ta üks noorterühma algatajaid. Õpingud UIs katkesid seoses Prantsusmaale elama asumisega. Ta ise jaotab need neli aastat 1991–1995 kaheks: esmalt palverändurite vabatahtlik teenimine ja vaimulik kasvamine Taizé kloostris, millele järgnes  postulandi- ja osalt noviitsiaeg Ameugnys, kus ta osales erinevatel koolitustel. Tundes Jumala tugevat kutset, naasis Annely Eestisse.
Õpetaja Jaan Tammsalu kutsel asus ta tööle Viljandi Jaani kogudusse, kus hakkas pidama palvusi ja leeritunde, korraldas laagreid, aitas jagada armulauda jumalateenistustel. Õpetajalt sai ta õnnistuse noortetööks. Sel ajal kohtus ta ka oma tulevase abikaasaga, tegevmisjonär Michael James Neame’iga, kellega tal on nüüdseks kaks tütart: neljateistkümnene Elizabeth Marie ja üheteistkümnene Amelia Carmelle.
Ka Annely liitus misjoniorganisatsiooniga The Covenant Players ning töötas koos abikaasaga aasta Iirimaal ja aasta Ameerika Ühendriikides Illinoisi osariigi erinevates kogudustes, koolides, vanadekodudes, vanglates jms asutustes. Eestisse naasid nad 1999.
Kolm aastat tagasi astus Annely Neame taas usuteaduse instituuti, et õpingud lõpule viia. Praegu jätkuvad need magistriõppes.
Tema eesmärk on süveneda praktilisse kirikuellu ja teenida inimesi jumalasõnaga. Augustist viib ta kodukirikus Tallinna Jaanis läbi Tooma missat. «Usun, et mind on diakoniametisse kutsunud meie Issand Jeesus Kristus ja seeläbi saan ma tema kogudust korra kohaselt hästi teenida,» ütleb äsja diakonipühitsuse saanud Annely.
Talle on ikka meeldinud inimestega tegelda ja ta ütleb Jesaja sõnadega: «Hea meelega aitaksin ma teisi kaasrändajaid allika juurde, kust nad leiavad kosutust oma hingedele, et nad kuuleksid Issandat ja nende hing võiks elada.» Koguduses on tema ülesanne koordineerida ja juhtida Tooma missat, kaasata ja koolitada vabatahtlikke, pidada Tooma palvusi. Ta osaleb retriidijuhendajate koolitusel ja soovib omandatut kasutada inimeste heaks.
Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)