Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Piiskoplik nõukogu pakkus osadust

24.03.2021 | | Rubriik: Uudised

Piiskopliku nõukogu koosolek toimus 16. märtsil internetis Zoomi vahendusel. Esmalt jagati kogemusi koroonaajast. Peapiiskop Urmas Viilma tõdes oma hinnangus, et aastaga on kirik saavutanud stabiilsuse. Ta tõi positiivsena esile kirikuelu elavnemise meedias. Praostid jagasid oma kogemusi ja oli väga huvitav kuulda, millises seisus on kirikuelu Eestis. Tundub, et suhtlemist on rohkem vaja, kasvõi Zoomi vahendusel internetis. 

Oluline oli küsimus uuest lauluraamatust ja sellest, millist jumalateenistuse korda seal lõpus kasutada. Praegu on teatavasti kirikus kasutusel kaks jumalateenistuse korda: 1951. a agenda ja 2009. a kirikukäsiraamatu versioon. Küsimus on selles, kas luua ühtne peajumalateenistuse kord või jääda kahe alternatiivse variandi juurde. Hääli kõlas mõlema toetuseks. Otsustati suunata ühise jumalateenistuskorra teema tagasi konsistooriumisse ja pöörduda jumalateenistuselu komisjoni poole ühtlustatud korra loomiseks. Siis kutsutakse jälle kokku piiskoplik nõukogu, kes arutab taas teemat ja heakskiidu järel arutletakse teema üle praostkondades.  

Käsitleti ka uue aruandlusega seonduvat. Ülle Keel andis ülevaate muutunud korrast. Aruandlus on nüüd internetis ja uutel vormidel. Esimestel nädalatel oli väikseid probleeme, kuid vaimulikud said internetis aruannete esitamisega hakkama. 

Kaido Soom

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)