Esileht » Online » Online artiklid »

Piiskoplik nõukogu alustab vaimulike eetikakoodeksi eelnõu käsitlemist

07.05.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Tänases Postimehes ilmus Tuuli Kochilt vaimulike eetikakoodeksi eelnõud puudutav artikkel, mille sisu on eksitav.

EELK piiskoplik nõukogu otsustas vaimulike eetikakoodeksi koostamise 2010. aasta oktoobris ja tegi möödunud aastal selle koostamise ülesandeks piiskopliku nõukogu õpetuskomisjonile. Teksti näol, millele Postimees viitab, on tegu lihtsalt erinevate kirikute ja organisatsioonide eetikadokumentide põhjal koostatud toormaterjaliga  eetikakoodeksi eelnõu väljatöötamiseks õpetusnõukogus.

Õpetuskomisjon pole sellise, omalt poolt heakskiidetud tekstini veel jõudnud. Eelmisel piiskopliku nõukogu koosolekul veebruaris arutati, kuidas seda protsessi kiirendada ja kas nõukogu võiks olemasolevat materjali kasutades ise eelnõu koostada.

Postimehe poolt viidatud eelnõu mustandi teksti  nõukogu ei arutanud ning peapiiskop pole pidanud vajalikuks seda laiemalt käsitleda.  Leiti, et kui sobilik eelnõu valmib – loodetavasti käesoleva aasta sügiseks, tehakse see kättesaadavaks EELK vaimulikele ning kutsutakse praostkondi ja vaimulike konverentsi selle suhtes seisukohta avaldama. Kahjuks Postimees enne artikli avaldamist asjaolude täpsustamiseks peapiiskopiga ühendust ei võtnud.

 

Vt ka EELK Uudistest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)