Esileht » Uudis » Esileht »

Piiskopiks pühitsemise jumalateenistus

22.04.2015 | | Rubriik: Esileht

Jüripäeval, 23. aprillil kell 16 pühitsetakse Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskoplikus Toomkirikus piiskopiks õpetaja Joel Luhamets ja õpetaja Tiit Salumäe. Ametisse pühitsemisel annavad mõlemad piiskopi ametivande, mille tekst kiideti heaks EELK piiskopliku nõukogu 11. novembri koosolekul eelmisel aastal. «Ma tõotan elada jumalakartlikult ja ausalt, kristlikus usus kasvada, oma teadmisi ja oskusi täiendada ning armastuses teenida kirikut ja ligimest, olles kõigile heaks eeskujuks. Ma tahan hoida kirikus head korda ja traditsioone, mis aitavad rahvast juhatada jumalakartusele, ausale elule, armastusele ja üksmeelele,» on read tõotuses, mida ütlevad piiskopid.
Piiskopid pühitseb ametisse peapiiskop Urmas Viilma. Kaaspühitsejad on emeriitpeapiiskop Andres Põder ja piiskop Einar Soone. Jutlustab piiskop Einar Soone.
Toomkirikusse on oodatud pühitsemise jumalateenistusest osa võtma kõik. Piiskopid paluvad lillede ja kingituste asemel teha kirikus annetus Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku heaks.
Eesti Kirik
Vaata ka http://www.eestikirik.ee/eelk-piiskopid/

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)