Esileht » Uudis » Uudised »

Piiskop Tiit Salumäe Rootsis piiskoppide ametisseseadmisel

13.06.2018 | | Rubriik: Uudised

RootsipiiskopidPiiskop Tiit Salumäe osales Rootsis Uppsala toomkirikus, kus peapiiskop Antje Jackelén pühitses piiskopiametisse Luleå piiskopi Åsa Nyströmi ja Visby piiskopi Thomas Peterssoni.

Piiskopid ordineeris ametisse peapiiskop Antje Jackelén. Ümber altari palveosaduses oli 22 piiskoppi Rootsist, Norrast, Islandilt, Libeeriast, Inglismaalt, Taanist, Tansaaniast ja Tiit Salumäe Eestist. Üritusest võtsid osa ka Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Sylvia. Tiit Salumäel oli võimalus isiklikult tervitada kuningapaari ja anda üle tervitused Eestist.
Piiskop Tiit Salumäe ütles oma Rootsi-visiiti kommenteerides, et piiskoppide pidulikel ametissepühitsemistel osalemine on pikaajaline rahvusvaheline traditsioon.
Piiskoppide ametissepühitsemise traditsioonilise kava kohaselt toimus laupäeval sümpoosion, vesper ja Rootsi kiriku peapiiskop Antje Jackeléni vastuvõtt. „Mida kõnedes rõhutati, on Rootsi kiriku ajalugu ja roll ning partnersuhted ja ülemaailmne kirik,“ ütles piiskop Salumäe. Salumäe lisas, et tema on ainuüksi Rootsis osalenud juba kolmel piiskoppide ametissepühitsemisel, kus on ametisse seatud viis piiskoppi.
Tihedad sidemed Soome ja Rootsi kirikutega on kestnud pea sada aastat: esimesel kirikupäeval (13.–15.10.1920) eluaegseks piiskopiks valitud Jakob Kuke introdutseerisid ametisse Rootsi peapiiskop Nathan Söderblom ja Porvoo piiskop Jaakko Gummerus 5. juunil 1921 Tallinna Toom-Kaarli kirikus.
Eesti Kirik

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)