Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Piiskop Tiit Salumäe juubelimuljeid Uuest Maailmast

14.03.2018 | | Rubriik: Kirikuelu

Piiskop Salumäe esinemas Eesti Vabariigi juubeli galaõhtul Wa­shingtonis.
Erakogu

Piiskop Tiit Salumäe viibis 17.–27. veebruarini Põhja-Ameerikas, et külastada sealseid kogudusi ja võtta osa Eesti Vabariigi 100. aastapäeva juubelipidustustest.

USA pealinnas Washingtonis võttis piiskop osa kohaliku eesti seltsi korraldatud vastuvõtust, kuhu tema sõnul oli kohale tulnud üle 200 inimese. Järgmisel päeval teenis ta kaasa EELK Baltimore’i koguduse jumalateenistusel. Seal oli eestlasi tulnud tervitama ka Ameerika luterliku kiriku ELCA Delaware-Marylandi sinodi piiskop Bill Gohl.
Järgnevalt suundus piiskop Kanadasse Torontosse. Ühes tähtsaimas väliseesti keskuseks olevas suurlinnas tähistati Eesti Vabariigi aastapäeva suurejooneliselt – koguni kuulus Toronto tuletorn oli valgustatud sinimustvalgetesse värvidesse. Päev algas piduliku Eesti lipu heiskamisega linnavalitsuse ees, kuhu oli kogunenud üle tuhande inimese. Piiskop Salumäe pidas seal palvuse. Järgnes pidulik galaõhtu Toronto Eesti Majas.
25. veebruaril osales Salumäe oikumeenilisel jumalateenistusel Toronto eesti baptistikirikus, millega tähistati nii Eesti Vabariigi kui baptismiliikumise sünnipäeva. Pärast seda sõitis piiskop jumalateenistusele EELK Hamiltoni kogudusse. 26. veebruaril külastas ta emeriitpeapiiskop Andres Tauli, õhtu veetis aga vabariigi juubeli tähistamisel Toronto eestlaste hoolde- ja puhkekodus „Ehatare“. Sealsete elanike seas on mitu inimest, kes on vanemad kui Eesti Vabariik, üks neist 1916. aastal sündinud Eesti muusika suurkuju Roman Toi. 27. veebruaril võttis piiskop osa aga Põhja-Ameerika praostkonna sinodist.
Tiit Salumäe kinnitab, et talle avaldas muljet eesti kogukonna ülemaailmsus ja pidupäevaürituste rahvarohkus. Oluline roll eesti keele ja kultuuri hoidmisel väliseestlaste seas on tema sõnul ka EELK kogudustel.
Rain Soosaar

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)